Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, w związku z trwającymi przygotowaniami do wystawy obejmującej twórczość artystyczną Włodzimierza Tetmajera, poszukujemy prac malarskich, rysunkowych lub opracowanych w innych technikach jego autorstwa. Więcej informacji w zakładce Wydarzenia >> Aktualności.
Strona korzysta z ciasteczek!

Tajemnica pewnej skrzyni

Rydlówka, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na interaktywne oprowadzanie tematyczne dla rodzin w ramach cyklu „Oprowadzanki"!

Wspólnie wyruszymy w fascynującą podróż poprzez historię, obrzędy i literaturę. Uczestnicy będą mogli nie tylko zwiedzić Rydlówkę, dowiedzieć się co to za miejsce i z jakimi wydarzeniami się wiąże, ale przede wszystkim odkryć tajemnice w niej ukryte. Nasza uwaga skoncentruje się na pewnym słynnym weselu i obrzędach, które się z tym wydarzeniem wiązały. Dowiemy się dlaczego do dziś wszyscy wspominają to wesele. Odkryjemy dlaczego panna młoda płacze, czym była korona a czym czepiec, co to są czepiny oraz na czym polegały przenosiny i jaką rolę w tym wydarzeniu odgrywała pewna tajemnicza skrzynia. Wspólnie zaśpiewamy i może nawet wspólnie zatańczymy podczas zabawy weselnej.
Prowadzenie: dr Joanna Zdebska-Schmidt
                                                               ***
Oprowadzania tematyczne dla rodzin odbywają się w wybrane soboty i niedziele o godz. 11.00.
Czas trwania: 60–90 min
Koszt: 15 zł (jeden opiekun wstęp bezpłatny)
Rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających – Rynek Główny 35 (Pałac Krzysztofory),
e-mail: info@muzeumkrakow.pl, tel. (12) 426 50 60, godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela 10.00 – 19.00

Powiązane oddziały