Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W tym roku zapisy na konkurs szopek krakowskich prowadzimy w formie elektronicznej. Wszystkie osoby chcące wziąć udział w konkursie proszone są o zapisywanie się poprzez formularz. Zapisy trwają do 5 grudnia. Link

Thesaurus z Mikołajem – święto oddziału Thesaurus Cracoviensis

Kolorowy obraz. Święty Mikołaj.
Najważniejsze informacje
Konieczna rezerwacja zbiory.magazyn@muzeumkrakowa.pl
8 grudnia (piątek)
10:00-11.30 i 12.30-14.00 – dzieci przedszkolne i uczniowie szkół podstawowych z klas 1–8
Koszt: 100 zł od grupy + 5 zł od osoby
9 grudnia (sobota)10:00-11.30 – uczestnicy indywidualni, rodziny z dziećmi. Koszt: 15 zł od osoby

Zapraszamy na święto oddziału Thesaurus Cracoviensis - warsztaty ozdób choinkowych połączone z oprowadzaniem

Patronem naszego oddziału jest św. Mikołaj znany współcześnie, jako postać związana ze świętami Bożego Narodzenia, obdarowujący prezentami. Owa koncepcja daru ma również dla nas ogromne znaczenie, ponieważ pierwsze kolekcje naszego Muzeum powstały właśnie w oparciu o dary, co jest w dalszym ciągu jednym z podstawowych źródeł nabywania zabytków.
Z okazji święta oddziału proponujemy warsztaty, w czasie, których uczestnicy wykonają tradycyjne ozdoby choinkowe z ekologicznych materiałów. Pod okiem instruktorów – w zależności od stopnia trudności – będzie można wykonać własnoręcznie zabawki choinkowe wzorowane na tych, które Muzeum przechowuje w swoich zbiorach. Przygotowane dekoracje uczestnicy zabiorą ze sobą.
Warsztaty zostaną poprzedzone krótką opowieścią na temat postaci św. Mikołaja oraz pokazem zabytków związanych z jego postacią.
Oprowadzenie uczestników warsztatów po trasie zwiedzania w Thesaurusie w towarzystwie Mikołaja (krótka opowieść o św. Mikołaju) do sali spotkań, gdzie będą warsztaty ozdób choinkowych.

8 grudnia (piątek) 10:00-11.30 i 12.30-14.00 dzieci przedszkolne i uczniowie szkół podstawowych z klas 1–8. Koszt: 100 zł od grupy + 5 zł od osoby

9 grudnia (sobota) – 10:00 -11.30 uczestnicy indywidualni, rodziny z dziećmi. Koszt 15 zł

Święto oddziału oraz postać Patrona wiąże się też ze skierowanym do uczestników zaproszeniem do przynoszenia rodzinnych pamiątek związanych z obyczajowością bożonarodzeniową (kartek świątecznych, zdjęć, ozdób choinkowych) i przekazanie ich w formie daru do zbiorów Muzeum Krakowa.
Kolorowy obraz. Święty Mikołaj.
Najważniejsze informacje
Konieczna rezerwacja zbiory.magazyn@muzeumkrakowa.pl