Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Uchwycić zanikające – rozmowa o dokumentowaniu śladów dawnych wsi na terenie Krakowa

Kolorowa grafika promująca wystawę. Dwór wraz z otoczeniem.
Najważniejsze informacje
Wydarzenie bezpłatne

Muzeum Podgórza, oddział Muzeum Krakowa zaprasza na spotkanie w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie „Stał dwór szlachecki.”

Leszek Grabowski od wielu lat dokumentuje przemiany w urbanistyce Krakowa, czego wyrazem jest publikowana przez Małopolską Bibliotekę Cyfrową seria „Dawne przedmieścia Krakowa”. Obszarem najbardziej narażonym na znikanie są dawne wsie, które włączone przed laty do Krakowa zatracają swój tradycyjny kształt. Rozmowa poświęcona będzie odkrywaniu i dokumentowaniu znikającego świata.
Prowadzący: Leszek Grabowski, Jakub Jastrzębski
Miejsce: Muzeum Podgórza
Kolorowa grafika promująca wystawę. Dwór wraz z otoczeniem.
Najważniejsze informacje
Wydarzenie bezpłatne