Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej

Ulepione z gliny, czyli opowieść o garncarzach, naczyniach i zabawkach

Kolorowa grafika. Bałwan w czapce i szaliku na niebieskim tle.
Najważniejsze informacje
Warsztaty dla rodzin z dziećmi (6–10 lat)

Ferie w muzeum to cykliczny program organizowany przez Muzeum Krakowa w okresie ferii zimowych. Nasza oferta jest skierowana do dzieci wraz z rodzicami, a także do młodzieży.

Czas trwania zajęć wynosi od jednej do półtorej godziny.
Udział w wydarzeniach realizowanych w ramach programu Ferie w muzeum jest odpłatny.
Bilety:
dzieci i młodzież (do lat 18): 10 zł
bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi, pozostali opiekunowie: 10 zł
posiadaczom Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem przysługuje 50% zniżki, tj. bilet w cenie 5 zł
Rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl
Bilety na wydarzenia można zakupić w Centrum Obsługi Zwiedzających oraz w miarę możliwości kasach muzealnych oddziałów realizujących zajęcia (za wyjątkiem Celestatu).

Muzeum Krakowa zaprasza na wydarzenie w ramach Ferii w Muzeum 2023!

Garnki, kubki, zabawki, pionki do gier planszowych i wiele, wiele innych rzeczy przez wieki robiono z gliny. Kto się tym zajmował? Jak je wykonywano? Czy przypominały przedmioty, którymi posługujemy się dziś? Zapraszamy na warsztaty, w czasie których zwiedzimy ekspozycję w Rynku Podziemnym, poszukując na niej zabytkowych glinianych skarbów sprzed wieków. Następnie wykonamy własne naczynia z gliny szybkoschnącej.

Osoba prowadząca: Szymon Jarosiński
Kolorowa grafika. Bałwan w czapce i szaliku na niebieskim tle.
Najważniejsze informacje
Warsztaty dla rodzin z dziećmi (6–10 lat)

Czas trwania zajęć wynosi od jednej do półtorej godziny.
Bilety:
dzieci i młodzież (do lat 18): 10 zł