Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Warsztaty koronki klockowej pod wierzbą

Najważniejsze informacje
Czas trwania: 11:00-13:30 (2,5 godziny)
Prowadzące: Stowarzyszenie Koronczarek Ziemi Krakowskiej
Limit: 12 osób*
*Osoby posiadające własny warsztat koronczarski mogą uczestniczyć w zajęciach po wyczerpaniu się limitu wolnych miejsc. W tym celu prosimy o kontakt mailowy pod adresem: folklor@muzeumkrakowa.pl

Warsztaty bezpłatne
Wydarzenie stacjonarne

Konieczność rezerwacji w Centrum Obsługi Zwiedzających:
Rynek Główny 1, 31-042 Kraków, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Zapraszamy na warsztaty koronki klockowej w cieniu wierzby na zacisznym dziedzińcu Domu pod Krzyżem (Centrum Interpretacji Niematerialnego Dziedzictwa Krakowa) przy ul. Szpitalnej 21.

Warsztaty skierowane są zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Przeprowadzą je mistrzynie sztuki koronkarskiej ze Stowarzyszenia Koronczarek Ziemi Krakowskiej. Uczestnikom udostępniamy warsztat koronkarski oraz materiały.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2022

Koronka klockowa wykonana w Państwowej Szkole Przemysłowej w Krakowie, fot. Stanisław Kolowca
Warsztaty są organizowane w ramach kolejnej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, które w 2022 roku odbywają się pod hasłem „Połączeni Dziedzictwem”. Warsztatom towarzyszy wystawa współczesnych prac koronczarskich wykonanych na podstawie dawnych wzorników autorstwa Marii Modes-Dudrewiczowej i Haliny Steczek. Autorkami prezentowanych prac są koronczarki ze Stowarzyszenia Koronczarek Ziemi Krakowskiej.
Najważniejsze informacje
Czas trwania: 11:00-13:30 (2,5 godziny)
Prowadzące: Stowarzyszenie Koronczarek Ziemi Krakowskiej
Limit: 12 osób*