Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W najbliższy poniedziałek, 17 stycznia nie będzie dostępu do Pałacu Krzysztofory od strony Rynku Głównego. Proszę o korzystanie w tym dniu z bramy od ulicy Szczepańskiej.

Wiosenne, Letnie, Jesienne i Zimowe – architektura i urbanistyka zespołu osiedlowego Mistrzejowice - wykład popularnonaukowy

Muzeum Nowej Huty, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na wykład „Wiosenne, Letnie, Jesienne i Zimowe – architektura i urbanistyka zespołu osiedlowego Mistrzejowice”!

13 marca 2022: Wiosenne, Letnie, Jesienne i Zimowe – architektura i urbanistyka zespołu osiedlowego Mistrzejowice.
Godzina 15.00

Pierwotnie mistrzejowickie osiedla dla 40 tysięcy mieszkańców miały nosić nazwy czterech pór roku. Założenie zaprojektowane zostało w 1963 roku przez profesora Witolda Cęckiewicza i grupę współpracujących z nim architektów m.in. Maria i Jerzy Chronowscy. Podczas wykładu przedstawione  zostaną: idea Mistrzejowic jako zespołu architektoniczno-urbanistycznego, budynki nagrodzone tytułami „Mister Krakowa”, opowieści Marii Chronowskiej, opisujące rzeczywistość polskiego budownictwa lat 60., 70. i 80. XX wieku.
Prowadzenie: Magdalena Smaga

Wykłady popularnonaukowe odbywają się w niedziele.
Wydarzenie bezpłatne
Limit 30 miejsc

Na wszystkie wydarzenia z limitami miejsc, z wyjątkiem spacerów, pierwszeństwo mają osoby z zapisami dokonanymi w Centrum Obsługi Zwiedzających Muzeum Krakowa:
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. (12) 426 50 60.

INFORMACJA WS. PASZPORTÓW COVIDOWYCH

Muzeum Krakowa informuje, że w związku z wprowadzonymi z dniem 1 grudnia 2021 r. obostrzeniami dotyczącymi ograniczenia liczby osób zwiedzających wystawy i biorących udział w wydarzeniach edukacyjnych, a także wyłączenia spod tych ograniczeń osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 - Muzeum umożliwiać będzie osobom zaszczepionym zwiedzanie oraz udział w wydarzeniach poza obowiązującymi limitami po przedstawieniu przez nie certyfikatu zaszczepienia (w postaci wydrukowanej lub cyfrowej). Przedstawienie certyfikatu jest oczywiście dobrowolne, jednak jego nieprzedstawienie może spowodować konieczność oczekiwania na wejście na wystawę lub niemożność uczestniczenia w wydarzeniu.
Wybierając się do Muzeum Krakowa, pamiętajcie zatem o certyfikatach!