Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Muzeum Krakowa wprowadza w grudniu 2022 roku ograniczenia funkcjonowania wszystkich oddziałów - zobowiązanie takie nakłada na nas „ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej” z 29 września 2022 r. Więcej informacji w zakładce AKTUALNOŚCI.
Strona korzysta z ciasteczek!

„Wisła re-kreacja” – oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Kolorowa ilustracja. Owieczka na wózku inwalidzkim pchanym przez smoka

W ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich” zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Wisła. Re-kreacja” w Pałacu Krzysztofory. Wydarzenie z cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich”

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Wisła re-kreacja” z audiodeskrypcją i pomocami dotykowymi
Wydarzenie na żywo
Zapraszamy  na oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej, której bohaterem jest Wisła i jej związki z Krakowem.
Od zarania dziejów ludzkość korzystała z dobrodziejstwa rzek, z drugiej jednak strony w przypadku powodzi rzeki bywały realnym zagrożeniem. Od zawsze też kształtowały krajobraz naturalny i były istotną częścią ekosystemu. Pełniły także funkcje gospodarcze: na ich brzegach powstawały przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe, korzystające z łatwego dostępu do wody. Rzeki umożliwiały transport, służyły higienie, wreszcie – były miejscem rekreacji. Wisła, od stuleci związana z Krakowem, obecnie jest przede wszystkim miejscem rekreacji. Na spotkaniu dowiemy się, jak kiedyś i dziś mieszkańcy Krakowa spędzali wolny czas, korzystając z dobrodziejstw rzeki w mieście. 
Spotkanie otwarte dla wszystkich, skierowane głównie do osób z niepełnosprawnością wzroku.
Odbiorcy: Młodzież i osoby dorosłe
Osoba Prowadząca: Mateusz Niemiec
Udział bezpłatny
Kolorowa ilustracja. Owieczka na wózku inwalidzkim pchanym przez smoka