Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej

Władysław Wichman- zapomniany działacz Polskiego Państwa Podziemnego w Krakowie.

Okładka książki W. Wichmana: Moje życie. Pamiętnik Zatorzanina.
Najważniejsze informacje
Miejsce spotkania: Ulica Pomorska 2, Sala wystawy stałej „Krakowianie wobec terroru”
Udział bezpłatny.
Brak konieczności rezerwacji (limit miejsc).

Ulica Pomorska, oddział Muzeum Krakowa zaprasza na prezentację książki Władysława Wichmana: „Moje życie. Pamiętnik zatorzanina”.

Władysław Wichman przez wiele lat był związany z naszym miastem, gdzie w czasie okupacji niemieckiej działał w konspiracji. Na terenie Krakowa współtworzył podziemną partię „Stronnictwo Demokratyczne”, wyrabiał min. fałszywe dokumenty dla ukrywających się Żydów i współpracował z szefem kontrwywiadu krakowskiego zgrupowania AK „Żelbet”, Stanisławem Czapkiewiczem „Sprężyną”.

Wydarzenie w ramach programu edukacyjnego Trasy Pamięci.
Okładka książki W. Wichmana: Moje życie. Pamiętnik Zatorzanina.
Najważniejsze informacje
Udział bezpłatny.
Brak konieczności rezerwacji (limit miejsc).