Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.
Strona korzysta z ciasteczek!

Włoski renesans w krakowskim wydaniu

Grafika. Na białym tle niebieska grafika w kształcie chmury z wpisanym Barbakanem oraz nazwą "Akademia Kraków".
Najważniejsze informacje
Cena spacerów: 15 zł

Zapraszamy na spacer w ramach programu edukacyjnego Akademii Kraków.

Temat przewodni: Stylowy Kraków

W drugim półroczu 2022 r. zapraszamy na kolejny cykl spacerów w ramach programu Akademia Kraków. Tym razem spacery odbędą się w „dobrym stylu”, ponieważ przyglądać się będziemy architekturze Krakowa. Spacery poprowadzą uczestników śladami gotyku, renesansu, baroku, dwudziestolecia międzywojennego i architektury powojennej. Pozwolą nie tylko na nowo odkryć uroki krakowskich budowli, ale też poznać krakowską specyfikę każdego ze stylów.  

Sztuka i kultura renesansu w Krakowie najsilniej rozwinęły się  w kręgu mecenatu królewskiego. Dwór monarszy, otwarty na wpływy zachodnioeuropejskie, podążał za prądami artystycznymi nowej epoki powoli nadając zamkowi królewskiemu nowy kształt. Wpływom sztuki włoskiej zaczęły ulegać również architektura mieszczańska. Choć inspirowano się projektami znanych włoskich budowli, interpretowano je w duchu lokalnej architektury, pozwalając rozwinąć się krakowskiemu renesansowi. Podczas spaceru przyjrzymy się detalom renesansowych kamienic na Rynku Głównym oraz w bocznym uliczkach; omówimy sylwetki najsłynniejszych włoskich architektów działających w Krakowie w XVI wieku, a także opowiemy historię renesansowego Wawelu. 
Prowadzenie: Joanna Świtała (licencjonowana przewodniczka po Krakowie)
Grafika. Na białym tle niebieska grafika w kształcie chmury z wpisanym Barbakanem oraz nazwą "Akademia Kraków".
Najważniejsze informacje
Cena spacerów: 15 zł

Powiązane oddziały