Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN

Wykład „Rola Mistrzejowic jako ośrodka oporu w latach 80. XX wieku”. Wydarzenie towarzyszące wystawie „Osiedleni. Mistrzejowice”

Muzeum Nowej Huty, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na wykład.

Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego była swoistym fenomenem lat 80. XX wieku. Trwające przez długie lata próby zablokowania budowy kościoła przez władze komunistyczne oraz represje, które spotykały ks. Józefa Kurzeję, spowodowały, że w latach 80. XX wieku., tutejsi księża, bez liczenia się z kosztami, zaangażowali się w popieranie solidarnościowego podziemia. Rozmach tych działań do dziś budzi podziw, bo oprócz duszpasterstwa hutniczego działały tu różne instytucje pomocowe i kulturalne, a nawet półlegalny uniwersytet. Prowadzenie: Maciej Miezian.

Udział bezpłatny.
Limit miejsc: 30.

Pierwszeństwo dla osób z rezerwacją w Centrum Obsługi Zwiedzających Muzeum Krakowa:
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, telefon: 12 426 50 60.