Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Wykład w zabytkowym tramwaju na temat historii komunikacji miejskiej w Krakowie i Nowej Hucie

Muzeum Nowej Huty, przystanek Zajezdnia Nowa Huta 01, kierunek plac Centralny
Grafika promująca wystawę „Plac Centralny. W poszukiwaniu centrum”. Chłopiec czytający gazetę na tle zdjęcia placu Centralnego.
Najważniejsze informacje
START: godz. 14.00, przystanek Zajezdnia Nowa Huta 01, kierunek plac Centralny (UWAGA: przystanek znajduje się POZA terenem zajezdni, PROSIMY O PUNKTUALNE PRZYBYCIE)
Bilety dostępne w kasie Muzeum i na stronie rezerwacji biletów

Muzeum Nowej Huty, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na wydarzenie towarzyszące wystawie „Plac Centralny. W poszukiwaniu centrum”.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie w zabytkowym tramwaju, w którym porozmawiamy o historii komunikacji miejskiej w Nowej Hucie. Jej dzieje przedstawi Jacek Kołodziej, pracownik krakowskiego MPK i współautor książki "Krakowska komunikacja wczoraj i dziś". Na torowiska Nowej Huty wyruszymy na pokładzie zabytkowego modelu NDzm, który wszedł do użytku w 1949 r., w czasie, gdy wbijano pierwsze łopaty pod budowę Nowej Huty.
Wydarzenie w ramach programu towarzyszącego wystawie: "Plac Centralny. W poszukiwaniu Centrum".
Najważniejsze informacje
Bilety dostępne w kasie Muzeum i na stronie rezerwacji biletów