Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W najbliższy poniedziałek, 17 stycznia nie będzie dostępu do Pałacu Krzysztofory od strony Rynku Głównego. Proszę o korzystanie w tym dniu z bramy od ulicy Szczepańskiej.

Wykład z okienka - "Jak Armia Czerwona zdobyła Podgórze". Wydarzenie online

Muzeum Krakowa zaprasza na wykład online, którzy odbędzie się na profilu Muzeum Podgórza na Facebooku.

Uwaga, Uwaga ! 19 stycznia, o godzinie 17.30.00 !! Data nie jest przypadkowa ! Zapraszamy na specjalnie spotkanie, poświęconemu historii zdobycia Podgórza przez Armię Czerwoną w styczniu 1945 roku. Przedstawimy przebieg walk o Podgórze. Odpowiemy na pytanie dlaczego Niemcom, bardziej zależało na obronie dzielnicy Podgórze niż lewobrzeżnej części Krakowa? Któremu dowódcy Armii Czerwonej przypada laur zdobywcy dawnej stolicy Polski? Kiedy zaczęły się walki i kiedy się naprawdę zakończyły? Czym był MARDER III kto i gdzie w Podgórzu go zdobył? Jakie były straty? Wykorzystamy do tego celu fragmenty wystawy stałej „Kraków – czas okupacji 1939 -1945”, znajdującej się w oddziale Muzeum Krakowa – Fabryka Emalia Oskara Schindlera.

Wykład online na profilu Muzeum Podgórza na Facebooku.

Grafika ze zbiorów Muzeum Krakowa.