Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W najbliższy poniedziałek, 17 stycznia nie będzie dostępu do Pałacu Krzysztofory od strony Rynku Głównego. Proszę o korzystanie w tym dniu z bramy od ulicy Szczepańskiej.

Wykład z okienka - "Podgórskie kamienie rzucone na szaniec". Wydarzenie online

Muzeum Krakowa zaprasza na wykład online, którzy odbędzie się na profilu Muzeum Podgórza na Facebooku.

Pewnego wojennego niedzielnego popołudnia przed kościół św. Józefa podjeżdża czarny samochód gestapo. Czeka na koniec nabożeństwa. Spośród wysypujących się tłumnie wiernych szybko, wyłapuje grupę młodych ludzi. Czy wrócą, kim są? Tym razem przez nasze "okienko" przyjrzymy się pewnej nieznanej, a niezwykle dramatycznej podgórskiej historii wojennej. Tomasz Stachów nasz kolega z oddziału muzealnego "Ulica Pomorska", dawnej siedziby Gestapo opowie Państwu o tragicznej historii chłopców i dziewcząt z konspiracyjnego podgórskiego plutonu harcerskiego „Alicja”. To historia niemal zupełnie zapomniana, z dramatycznymi zwrotami akcji, pełna równie dramatycznych wyborów, materiał na znakomity film. Opowieść o przerwanej wojną młodości. Wykorzystamy relacje świadków świadków historii, zobaczymy niepublikowane dotąd fotografie. Zapraszamy 16 lutego o 17.30 na fan page Muzeum Podgórza.

Współpraca: oddziały Muzeum Krakowa:  Ulica Pomorska oraz Fabryka Emalia Oskara Schindlera
Prowadzi: Tomasz Stachow

Wykład online na profilu Muzeum Podgórza na Facebooku.
Udział bezpłatny.

Fot. Władysław Sułek