Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Rejestracja na IX Bieg Pamiętaj z nami 2023 trwa! Szczegóły w zakładce Wydarzenia >> Aktualności.
Strona korzysta z ciasteczek!

Występ finalistów IV edycji Konkursu Recytatorskiego „Rzekłbym dwa słowa… za dużo”

Pałac Krzysztofory, Sala Miedziana
Kolorowa ilustracja. Dwie osoby w strojach teatralnych.
Najważniejsze informacje
Miejsce wydarzenia:
Pałac Krzysztofory
Rynek Główny 35
Sala Miedziana (I piętro)

Brak rezerwacji.
Wstęp bezpłatny.

Dyrekcja Muzeum Krakowa oraz pracownicy Działu Dokumentacji Historii Teatru Krakowskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Zapraszają na występ finalistów IV edycji Konkursu Recytatorskiego „Rzekłbym dwa słowa… za dużo”.

„Rzekłbym dwa słowa… za dużo” – konkurs interpretacji tekstów dramatycznych z okresu romantyzmu, pozytywizmu i Młodej Polski

W tegorocznej edycji konkursu chcieliśmy zwrócić uwagę nie tylko na poezję, ale także na prozę oraz, co ważniejsze, na utwory pisane specjalnie na scenę (np. komedie czy dramaty). Tegoroczny konkurs towarzyszy wystawie Maszyneria teatru, która opowiada o powstawaniu spektaklu teatralnego.

Celem IV edycji konkursu jest popularyzacja dorobku literackiego poetów i dramatopisarzy tworzących w wieku XIX i na początku wieku XX. Wspólnie z uczestnikami wydarzenia poznawać chcemy dzieła, które czerpią z różnych stylów, są utworami łamiącymi schematy, a w swojej istocie pozostają aktualne do dzisiaj. Ufamy, że każdy uczestnik, mierząc się z tymi tekstami, przeżyje emocjonującą artystyczną przygodę, a jednocześnie zaprezentuje najpiękniejsze cechy swojego talentu i pokaże własny sposób interpretacji znakomitych utworów klasycznej literatury polskiej. Mamy też nadzieję, że konkurs przyczyni się do kształtowania postaw obywatelskich wśród przedstawicieli młodego pokolenia, a Dom pod Krzyżem stanie się miejscem spotkań, podczas których można będzie poszerzać i pogłębiać znajomość sztuki, wymieniać się własnymi doświadczeniami i talentami.
  • koncepcja i organizacja konkursu
    dr Agnieszka Kowalska
  • opieka artystyczna
    Maciej Namysło, Barbara Szałapak, Julia Lizurek
Kolorowa ilustracja. Dwie osoby w strojach teatralnych.
Najważniejsze informacje
Miejsce wydarzenia:
Pałac Krzysztofory
Rynek Główny 35
Sala Miedziana (I piętro)

Brak rezerwacji.
Wstęp bezpłatny.

Powiązane oddziały