Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej

„Z halabardą i hakownicą, czyli jaki niegdyś Krakowa broniono”

Zdjęcie wejścia do Celestatu w lecie.
Najważniejsze informacje
Spotkanie skierowane głównie do młodzieży i osób dorosłych Głuchych oraz z niepełnosprawnością słuchu.
Limit: 15 osób
Informacje o asyście i zapisy: Elżbieta Lang e-mail: e.lang@muzeumkrakowa.pl, 12 257-10-17 wew. 109. Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426-50-60
Wstęp bezpłatny
Lokalizacja: ul. Lubicz 16, 31-054 Kraków

Celestat, oddział Muzeum Krakowa zaprasza w ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich” na oprowadzanie połączone z warsztatami z tłumaczeniem na Polski Język Migowy PJM.

W ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich” tym razem zapraszamy do Celestatu, siedziby krakowskiego Bractwa Kurkowego. To niezwykła organizacja, która od czasów średniowiecza szkoliła mieszkańców miasta w posługiwaniu się bronią. Obowiązek obrony miasta przed zagrożeniem spoczywał bowiem właśnie na mieszkańcach Krakowa- kupcach i rzemieślnikach. W czasie warsztatów muzealnik Michał Szczerba wprowadzi nas w świat uzbrojenia, opancerzenia i ubioru obrońców krakowskich fortyfikacji sprzed kilku wieków. Dzięki niezwykłym muzealiom i licznym replikom poznamy podstawy dawnej sztuki wojny, a także sposoby obrony oblężonego miasta.
Osoba prowadząca: Michał Szczerba / asysta: Elżbieta Lang
Zdjęcie wejścia do Celestatu w lecie.
Najważniejsze informacje
Limit: 15 osób