Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN

Z łyżką i widelcem przez Kraków. Spacer tematyczny dla młodzieży od 16 lat i dorosłych

Akademia Kraków: Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w spacerze w ramach cyklu Akademia Kraków.

Dziś doskonale wiemy, gdzie w Krakowie pójść na kawę albo na obiad. A jak to wyglądało dawniej? Zapraszamy na niezwykły spacer, podczas którego poznamy dawną krakowską gastronomię – od czasów średniowiecznych aż po wiek XX. Wspólnie odwiedzimy miejsca, gdzie w okresie staropolskim szynkowano piwo czy nabywano węgierskie wina, a w czasach bardziej współczesnych – chadzano na kawę i obiady. W opowieści o dawnych lokalach nie zabraknie smacznych kąsków – ciekawostek na temat krakowskiej kuchni na przestrzeni wieków, zasad żywieniowych, a także nieco o ucztowaniu w gronie rodzinnym i nie tylko. Spacer zakończy się degustacją wybranych krakowskich potraw i smakołyków. Będziemy odkrywać i łączyć smaki, pobudzać nasze podniebienna. Dosłownie – rozsmakujemy się w historii Krakowa!

Termin: 6 listopada 2021, godz. 11:00

Miejsce zbiórki: Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35

Prowadząca: Anna Warzecha (Muzeum Krakowa, Oddział Rynek Podziemny)

Akademia Kraków

W ramach Akademii Kraków zabierzemy Państwa w niezwykłą podróż po historii i dziedzictwie Krakowa, podczas której przewodnikami będą… nasze zmysły! Podczas spacerów będziemy wspólnie uczyć się uważnego odczuwania miasta, będziemy odkrywać to, co ukryte lub przeoczone, bowiem często przytłoczone nadmiarem tylko jednego bodźca, np. dźwiękowego czy wizualnego. Pragniemy poznawać Kraków za pomocą obrazu, smaku, zapachu, dotyku, dźwięku. Będziemy poznawać miasto w zmysłach, ale też odkrywać zmysły w mieście.
Zapraszamy do udziału w spacerach!

Informacje organizacyjne

Spacery w ramach Akademii Kraków przeznaczone są dla młodzieży od 16 lat i dorosłych.
Spacery w ramach Akademii Kraków są płatne: 10 zł od osoby.

Bilety do nabycia na www.bilety.mhk.pl, a w miarę dostępności także w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35),
tel. 12 426 50 60,
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl i w kasach muzealnych.

Pytania dotyczące Akademii Kraków prosimy kierować pod adres: edukacja@muzeumkrakowa.pl.