Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN

Za dźwiękiem dzwonów i trąb. Spacer tematyczny dla młodzieży od 16 lat i dorosłych

Akademia Kraków: Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w spacerze w ramach cyklu Akademia Kraków.

Czy wiedzą Państwo, jak brzmią najważniejsze krakowskie dzwony? Jaka jest ich historia, którą połączyć można z dziejami najważniejszych miejskich wież? Jaka dźwiękowa oprawa towarzyszyła koronacjom królewskim czy przejazdom posłów? Zapraszamy na niezwykły spacer, podczas którego będziemy podążać nie za tym, co widoczne i namacalne, a za tym, co słyszalne. Spacer poprowadzi nas szlakiem krakowskich dzwonów i nie tylko. W trakcie spaceru spróbujemy odtworzyć zwykłe dźwięki dawnego Krakowa – wspomnimy o ulicznych grajkach, zegarach, hejnale, a także o trębaczach i innych muzykach, którzy uświetniali uroczystości – czy to kościelne, czy państwowe rozgrywające się w przestrzeni miasta.

Termin: 20 listopada 2021, godz. 11:00

Miejsce zbiórki: Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35

Prowadzący: Szymon Jarosiński (Muzeum Krakowa, Oddział Rynek Podziemny)

Akademia Kraków

W ramach Akademii Kraków zabierzemy Państwa w niezwykłą podróż po historii i dziedzictwie Krakowa, podczas której przewodnikami będą… nasze zmysły! Podczas spacerów będziemy wspólnie uczyć się uważnego odczuwania miasta, będziemy odkrywać to, co ukryte lub przeoczone, bowiem często przytłoczone nadmiarem tylko jednego bodźca, np. dźwiękowego czy wizualnego. Pragniemy poznawać Kraków za pomocą obrazu, smaku, zapachu, dotyku, dźwięku. Będziemy poznawać miasto w zmysłach, ale też odkrywać zmysły w mieście.
Zapraszamy do udziału w spacerach!

Informacje organizacyjne

Spacery w ramach Akademii Kraków przeznaczone są dla młodzieży od 16 lat i dorosłych.
Spacery w ramach Akademii Kraków są płatne: 10 zł od osoby.

Bilety do nabycia na www.bilety.mhk.pl, a w miarę dostępności także w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35),
tel. 12 426 50 60,
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl i w kasach muzealnych.

Pytania dotyczące Akademii Kraków prosimy kierować pod adres: edukacja@muzeumkrakowa.pl.