Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W najbliższy poniedziałek, 17 stycznia nie będzie dostępu do Pałacu Krzysztofory od strony Rynku Głównego. Proszę o korzystanie w tym dniu z bramy od ulicy Szczepańskiej.
Strona korzysta z ciasteczek!

Zaprojektuj synagogę

Stara Synagoga, oddział Muzeum Krakowa, w ramach ferii zimowych zaprasza na warsztaty dla rodzin, dzieci i młodzieży w każdym wieku!

Zaprojektuj synagogę
Termin: 17, 24 stycznia (poniedziałki), godz. 12.00

Grupa odbiorcza: rodziny, dzieci i młodzieży w każdym wieku

Krótki opis: Krakowska Stara Synagoga to najstarsza zachowana tego typu budowla w Polsce. W czasie zajęć opowiemy, czym różniły się synagogi od Świątyni Jerozolimskiej, a na podstawie zebranej ikonografii zaprezentujemy wnętrze i wyposażenie tej ostatniej. Zwiedzając krakowską Synagogę poznamy jej funkcje, budowę a także cenne skarby ukryte w jej murach. Następnie przy pomocy gotowych elementów wyposażenia różnych budynków sakralnych, każdy z uczestników będzie mógł (jak układankę) zaplanować wnętrze „własnej” synagogi.

W trakcie zajęć dla cierpliwych puzzle z przedstawieniem: 1. Model Świątyni Jerozolimskiej, 2. Synagoga mężczyzn w Starej Synagodze (lata 30. XX wieku).

Osoba prowadząca: Anna Jodłowiec-Dziedzic

Zajęcia zorganizowane z obowiązującymi zasadami sanitarnymi.
Wstęp na wydarzenia jest płatny.

Cena biletów:
Zajęcia edukacyjne – 5 zł (wstęp bezpłatny dla jednego opiekuna)

Obowiązuje rezerwacja na wydarzenia, którą prowadzi Centrum Obsługi Zwiedzających:
Rynek Główny 1, 31-042 Kraków; tel. 12 426 50 60, info@muzeumkrakowa.pl   
Bilety można nabyć w kasach muzealnych oraz w Centrum Obsługi Zwiedzających.  

***
 
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19, obowiązuje limit wejść na wydarzenia edukacyjne wynoszący 1 os. na 15 m2.

Osób posiadających zaświadczenie o szczepieniu na COVID-19 lub status ozdrowieńca wyżej wymieniony limit nie obowiązuje.

Informacje związane z limitami zwiedzania wystaw są zawarte w regulaminie zwiedzania dostępnym na stronie www.muzeumkrakowa.pl

INFORMACJA WS. PASZPORTÓW COVIDOWYCH

Muzeum Krakowa informuje, że w związku z wprowadzonymi z dniem 1 grudnia 2021 r. obostrzeniami dotyczącymi ograniczenia liczby osób zwiedzających wystawy i biorących udział w wydarzeniach edukacyjnych, a także wyłączenia spod tych ograniczeń osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 - Muzeum umożliwiać będzie osobom zaszczepionym zwiedzanie oraz udział w wydarzeniach poza obowiązującymi limitami po przedstawieniu przez nie certyfikatu zaszczepienia (w postaci wydrukowanej lub cyfrowej). Przedstawienie certyfikatu jest oczywiście dobrowolne, jednak jego nieprzedstawienie może spowodować konieczność oczekiwania na wejście na wystawę lub niemożność uczestniczenia w wydarzeniu.
Wybierając się do Muzeum Krakowa, pamiętajcie zatem o certyfikatach!

Powiązane oddziały

Powiązane aktualności