Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Ziele w wianku, wianek z ziela

Najważniejsze informacje
Miejsce wydarzenia: Sala Jury Szopek Krakowskich, Pałac Krzysztofory II piętro
Limit osób: 25
Wstęp bezpłatny
Konieczność rezerwacji: Centrum Obsługi Zwiedzających: Rynek Główny 1, 31-042 Kraków, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Dział Fotografii Krakowskiej Muzeum Krakowa, zaprasza na spotkanie w ramach wydarzeń towarzyszących wstawie „Wisła. Re-kreacja”.

Wianki co roku hucznie świętowane nad Wisłą będą punktem wyjścia do tego spotkania. W noc świętojańską, to właśnie wianek staje się głównym bohaterem, a wraz z nim zioła i kwiaty, z których się składa. Nasze spotkanie poświęcimy właśnie zielu z wianka! Poznamy różne gatunki ziół i kwiatów rosnących w bezpośrednim sąsiedztwie naszej krakowskiej rzeki, poczujemy ich zapach i poznamy ich fakturę.
Osoba prowadząca: Stefan Gawroński
Najważniejsze informacje
Miejsce wydarzenia: Sala Jury Szopek Krakowskich, Pałac Krzysztofory II piętro
Limit osób: 25