Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej

WYDARZENIE ODWOŁANE Życie codzienne dzieci w czasie II wojny światowej

Kolorowa grafika. Bałwan w czapce i szaliku na niebieskim tle.
Najważniejsze informacje
Oprowadzanie dla rodzin i młodzieży (od 13 roku życia)

Ferie w muzeum to cykliczny program organizowany przez Muzeum Krakowa w okresie ferii zimowych. Nasza oferta jest skierowana do dzieci wraz z rodzicami, a także do młodzieży.

Czas trwania zajęć wynosi od jednej do półtorej godziny.
Udział w wydarzeniach realizowanych w ramach programu Ferie w muzeum jest odpłatny.
Bilety:
dzieci i młodzież (do lat 18): 10 zł
bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi, pozostali opiekunowie: 10 zł
posiadaczom Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem przysługuje 50% zniżki, tj. bilet w cenie 5 zł
Rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl
Bilety na wydarzenia można zakupić w Centrum Obsługi Zwiedzających oraz w miarę możliwości kasach muzealnych oddziałów realizujących zajęcia (za wyjątkiem Celestatu).

Szanowni Państwo, z powodów losowych oprowadzanie zostało odwołane. Przepraszamy za utrudnienia.

Oprowadzanie tematyczne po wystawie stałej Kraków – czas okupacji 1939–1945 w Fabryce Emalia Oskara Schindlera skoncentrowane będzie wokół aspektów związanych z życiem codziennym dzieci w czasie II wojny światowej. Opowiemy, jak w okresie niemieckiej okupacji w mieście żyli i radzili sobie jego młodzi polscy, żydowscy, ale też niemieccy mieszkańcy. Jak wyglądała ich codzienność, czy chodzili do szkoły, czy mieli czas na rozrywkę i zabawę. Poznamy także różne formy niesienia pomocy dzieciom, a z drugiej strony formy propagandy realizowanej przez niemiecki system edukacji. Na wystawie, w zainscenizowanej ulicznej witrynie sklepowej, zobaczymy także zabawki dla dzieci, które wprowadzą nas w ostatnie dni okupacji niemieckiej. Zestawienie tych wszystkich perspektyw i wątków pozwoli nam na uświadomienie sobie, jak potężny wpływ na życie codzienne miała polityka rasowa oraz decyzje władz niemieckich o znaczeniu międzynarodowym.

Osoba prowadząca: Mateusz Zdeb
Kolorowa grafika. Bałwan w czapce i szaliku na niebieskim tle.
Najważniejsze informacje
Oprowadzanie dla rodzin i młodzieży (od 13 roku życia)

Czas trwania zajęć wynosi od jednej do półtorej godziny.
Bilety:
dzieci i młodzież (do lat 18): 10 zł