Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W najbliższy poniedziałek, 17 stycznia nie będzie dostępu do Pałacu Krzysztofory od strony Rynku Głównego. Proszę o korzystanie w tym dniu z bramy od ulicy Szczepańskiej.

Życie codzienne w krakowskim getcie

Apteka Pod Orłem, oddział Muzeum Krakowa, w ramach ferii zimowych zaprasza rodziny z młodzieżą, młodzież szkolna, (od klasy 5 SP) na oprowadzanie tematyczne z wykorzystaniem relacji świadków!

Życie codzienne w krakowskim getcie
Termin: 27 stycznia (czwartek), godz. 11.00

Grupa odbiorcza: rodziny z młodzieżą, młodzież szkolna, od klasy 5 SP

Krótki opis: W trakcie tematycznego oprowadzania na konkretnych przykładamy poznamy, w jaki sposób w trakcie II wojny światowej ludzie radzili sobie z codziennością w zamkniętej za murami dzielnicy żydowskiej. Prześledzimy plan dnia przeciętnego mieszkańca. Dowiemy się, w jakich warunkach ludzie mieszkali, co jedli, jak wyglądała możliwość nauki dzieci i młodzieży, jak spędzano czas wolny, gdzie szukano rozrywki oraz czy w getcie istniało życie kulturalne. W trakcie oprowadzania uczestnicy będą mogli samodzielnie korzystać z dostępnych na wystawie zdjęć i relacji świadków oraz wyszukiwać informacje dotyczące krakowskiej dzielnicy zamkniętej i losu jej mieszkańców.

Osoba prowadząca: Bartosz Heksel

Zajęcia zorganizowane z obowiązującymi zasadami sanitarnymi.
Wstęp na wydarzenia jest płatny.

Cena biletów:
Zajęcia edukacyjne – 5 zł (wstęp bezpłatny dla jednego opiekuna)

Obowiązuje rezerwacja na wydarzenia, którą prowadzi Centrum Obsługi Zwiedzających:
Rynek Główny 1, 31-042 Kraków; tel. 12 426 50 60, info@muzeumkrakowa.pl
Bilety można nabyć w kasach muzealnych oraz w Centrum Obsługi Zwiedzających.

***

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19, obowiązuje limit wejść na wydarzenia edukacyjne wynoszący 1 os. na 15 m2.

Osób posiadających zaświadczenie o szczepieniu na COVID-19 lub status ozdrowieńca wyżej wymieniony limit nie obowiązuje.

Informacje związane z limitami zwiedzania wystaw są zawarte w regulaminie zwiedzania dostępnym na stronie www.muzeumkrakowa.pl

INFORMACJA WS. PASZPORTÓW COVIDOWYCH

Muzeum Krakowa informuje, że w związku z wprowadzonymi z dniem 1 grudnia 2021 r. obostrzeniami dotyczącymi ograniczenia liczby osób zwiedzających wystawy i biorących udział w wydarzeniach edukacyjnych, a także wyłączenia spod tych ograniczeń osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 - Muzeum umożliwiać będzie osobom zaszczepionym zwiedzanie oraz udział w wydarzeniach poza obowiązującymi limitami po przedstawieniu przez nie certyfikatu zaszczepienia (w postaci wydrukowanej lub cyfrowej). Przedstawienie certyfikatu jest oczywiście dobrowolne, jednak jego nieprzedstawienie może spowodować konieczność oczekiwania na wejście na wystawę lub niemożność uczestniczenia w wydarzeniu.
Wybierając się do Muzeum Krakowa, pamiętajcie zatem o certyfikatach!

Powiązane aktualności