Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Informujemy, że Centrum Obsługi Zwiedzających przeniosło się do Pałacu Krzysztofory. Zapraszamy!

Żydowskie szkoły przedwojennego Krakowa, spacer z Piotrem Figielą z Muzeum Krakowa

Start: Stara Synagoga, ulica Szeroka 24
Spacer po żydowskich zabytkach Kazimierza, w których przed wybuchem II wojny światowej funkcjonowały szkoły religijne, publiczne i branżowe dla żydowskiej młodzieży i dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem Gimnazjum Hebrajskiego.
Poznamy przedmioty nauczania w różnych typach szkół, dowiemy się o „podręcznikach” w szkołach religijnych i żydowskich studentach na uczelniach wyższych Krakowa, a także zobaczymy film będący rejestracją wspomnień byłych uczniów Gimnazjum Hebrajskiego, przygotowany do wystawy czasowej w Starej Synagodze.

Start: Stara Synagoga, ulica Szeroka 24
Limit miejsc: 25; obowiązują zapisy (do 17.09.): pelnoich@gmail.com