Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.

Chrześcijaństwo w Krakowie przed 966? Fakty, hipotezy, wykopaliska

Kolorowa fotografia przedstawiająca ekspozycję w Rynku Podziemnym
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby100.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby100.00 zł
Zajęcia edukacyjne w oddziale Rynek Podziemny plus koszt biletów wstępu (12 zł), które uprawniają również do samodzielnego zwiedzania wystawy100.00 zł
Wycieczki objazdowe* oraz spacer edukacyjny Nowa Huta i jej schrony realizowany w oddziałach Muzeum Nowej Huty i Podziemna Nowa Huta *cena nie zawiera kosztów transportu, który Zamawiający organizuje we własnym zakresie150.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.

Zapraszamy na nasze muzealne lekcje!

Lekcja interaktywna

Zajęcia mają na celu zaprezentować, z jakimi uwarunkowaniami wiązały się narodziny państwa polskiego, jak doszło do chrystianizacji kraju i co na ten temat mówią wykopaliska archeologiczne w Krakowie. Na zajęcia składa się wykład z prezentacją oraz zwiedzanie fragmentu trasy turystycznej Śladem europejskiej tożsamości Krakowa, gdzie uczniowie zapoznają się ze średniowiecznymi artefaktami związanymi z omawianym zagadnieniem.

Podstawa programowa (szkoły ponadpodstawowe):

Licea i technika: Historia (zakres podstawowy): IX.1; Historia (zakres rozszerzony): XII.2, XII.4, XIII.1
Kolorowa fotografia przedstawiająca ekspozycję w Rynku Podziemnym
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby100.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby100.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.