Dawne gry i zabawy z przedmieść Krakowa

Archiwalne zdjęcie. Dzieci puszczające latawce
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
limit uczestników:
25 osób
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby100.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby100.00 zł
Zajęcia edukacyjne w oddziale Rynek Podziemny plus koszt biletów wstępu (12 zł), które uprawniają również do samodzielnego zwiedzania wystawy100.00 zł
Wycieczki objazdowe* oraz spacer edukacyjny Nowa Huta i jej schrony realizowany w oddziałach Muzeum Nowej Huty i Podziemna Nowa Huta *cena nie zawiera kosztów transportu, który Zamawiający organizuje we własnym zakresie150.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy
Rezerwacje na zajęcia edukacyjne przyjmowane są najpóźniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem wizyty w muzeum, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zamówienia należy składać telefonicznie lub mailowo w oddziale organizującym zajęcia. Numery telefonów oraz adresy mailowe znajdują się w zakładce „Oddziały”.
Zajęcia edukacyjne realizowane przez oddział Dom Zwierzyniecki prosimy zamawiać mailowo: zwierzyniec@muzeumkrakowa.pl lub telefonicznie: 12 427 30 38.

Zapraszamy na nasze muzealne lekcje!

Serso, ciupy, cymbergaj czy zośka to dawne podwórkowe gry i zabawy z przedmieść Krakowa. Tak bawiły się dzieciaki zanim ktoś wymyślił komputer. A czy ty potrafisz wykorzystywać zwykłe przedmioty do tworzenia własnych zabawek i rekwizytów do gier?

UWAGA

Warsztaty przeprowadzane od maja do września w ogrodzie oddziału. Limit uczestników zajęć: 25 osób.
Warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku 5–6 lat

Podczas zajęć dzieci poznają dawne podwórkowe gry i zabawy z przedmieść Krakowa, w tym: serso, ciupy, cymbergaja czy zośkę, a także zawsze popularne wyliczanki-rymowanki. Uczestnicy uczą się również, jak wykorzystywać zwykłe przedmioty do tworzenia własnych zabawek i rekwizytów do gier. Warsztaty mają formę wspólnych zabaw integrujących grupę.

Podstawa programowa (przedszkola)

Fizyczny obszar rozwoju dziecka (I.5, I.6, I.7, I.9); społeczny obszar rozwoju dziecka (III.5); poznawczy obszar rozwoju dziecka (IV.1, IV.10, IV.11)

Podstawa programowa (edukacja wczesnoszkolna)

Edukacja wczesnoszkolna (kl. I–III): edukacja społeczna (III.1, III.11); edukacja plastyczna (V.1, V.2.6, V.3.1); etyka (XIII.1, XIII.2)

Podstawa programowa (klasy IV-VIII)

Plastyka (kl. IV–VIII): III.3; Historia (kl. IV): I.2; Wiedza o społeczeństwie (kl. IV–VIII): VI.5
Archiwalne zdjęcie. Dzieci puszczające latawce
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
limit uczestników:
25 osób
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby100.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby100.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy

Regulamin lekcji muzealnych