T_ALT_MENU_TICKETT_ALT_MENU_AVAILABILITYEN
Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną, wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne w dniach 7 - 29 listopada 2020. Zapraszamy niebawem!

KL Plaszow w pamięci ocalonych

Kolorowa fotografia
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby80.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby80.00 zł
Zajęcia edukacyjne w oddziale Rynek Podziemny plus koszt biletów wstępu (12 zł), które uprawniają również do samodzielnego zwiedzania wystawy80.00 zł
Wycieczki objazdowe* oraz spacer edukacyjny Nowa Huta i jej schrony realizowany w oddziałach Muzeum Nowej Huty i Podziemna Nowa Huta *cena nie zawiera kosztów transportu, który Zamawiający organizuje we własnym zakresie150.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy
Rezerwacje na zajęcia edukacyjne przyjmowane są najpóźniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem wizyty w muzeum, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zamówienia należy składać telefonicznie lub mailowo w oddziale organizującym zajęcia.

Zapraszamy na nasze muzealne lekcje!

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć!

Według szacunków przez cały okres funkcjonowania obozu KL Plaszow więziono w nim około 30 tys. osób. Dla wielu z nich KL Plaszow był początkiem drogi wiodącej do innych obozów. Po wojnie wielu z byłych więźniów postanowiło złożyć świadectwo, pozostawić kolejnym pokoleniom swoje wspomnienia, relacje, zeznania. To właśnie dzięki nim jesteśmy dziś w stanie spojrzeć w historię przez pryzmat doświadczeń ludzkich, a nie anonimowych statystyk i danych. Jak obóz KL Plaszow utrwalił się w pamięci ocalonych? Jakie wydarzenia i osoby zapamiętali najbardziej? Celem warsztatów jest przybliżenie uczniom historii obozu opowiedzianej z perspektywy więźniów. Historia bowiem, to nie tylko nauka o suchych faktach i datach, ale także o ludziach, którzy są jej częścią.

Podstawa programowa (licea)

Licea i technika: Historia (zakres podstawowy): XLVIII.2, XLVIII.3, XLVIII.4, XLVIII.6, XLVIII.7, XLIX.1, XLIX.2
BS-I: Historia: VII.5, VIII.1; Etyka: I.1.1, I.1.4, I.12, IV.4
Kolorowa fotografia
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby80.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby80.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy

Regulamin lekcji muzealnych