Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną, wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne w dniach 7 listopada 2020 - 31 stycznia 2021. Zapraszamy niebawem!

Kupieckim szlakiem na Rynek Krakowski handel w wiekach średnich

Kolorowa rekonstrukcja Sukiennic

Zapraszamy na nasze muzealne lekcje!

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć!

Uwaga: zajęcia odbywają się w przestrzeni miasta.
Reprezentacyjnym traktem – który wiedzie na Wawel, a zwany jest Drogą Królewską – uczestnicy wyruszą spod Barbakanu i przez ulicę Floriańską przejdą na Rynek Główny. Poznają wyzwania, przed jakimi stawali kupcy zmierzający do miasta, by sprzedać swój towar. Dowiedzą się, z jakich przywilejów mogli korzystać, a jakich praw musieli przestrzegać. Zapoznają się również z różnorodnymi funkcjami Rynku Głównego i podejdą pod najważniejsze budowle średniowiecznego miasta: kościół Mariacki, Wieżę Ratuszową i Sukiennice.

Podstawa programowa (edukacja wczesnoszkolna)

(kl. I–III): edukacja polonistyczna (1.1.); edukacja społeczna (1.1)

Podstawa programowa (klasy IV-VIII)

Plastyka (kl. IV–VIII): III.1; Historia (kl. IV): I.2, II.3 _ Historia (kl. V–VIII): IV.1, IV.2

Muzealne opowieści

O budynku Wielkiej Wagi w Krakowie opowiada Mateusz Niemiec, pracownik Muzeum Krakowa.
Kolorowa rekonstrukcja Sukiennic

Regulamin lekcji muzealnych