Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Muzeum Krakowa znów otwarte! Zachęcamy do sprawdzania aktualnych godzin funkcjonowania oddziałów. Do zobaczenia!

Linia, kolor, symbol – Kraków i sztuka Młodej Polski

Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
czas trwania:
Ceny biletów na wystawę
Udział w zajęciach on-line plus 2 zł od uczestnika80.00 zł
Rezerwacje i terminy
Zapisy na zajęcia przyjmowane są najpóźniej na trzy dni przed planowanym terminem lekcji, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: zdalnelekcje@muzeumkrakowa.pl

Zajęcia on-line

Kraków i jego okolice na przełomie XIX i XX wieku to miejsce, gdzie rodzi się nowa jakość polskiej sztuki. Przełom stuleci to czas popularności stylu zdobniczego zwanego secesją, zrywającego z tradycją dotychczasowych stylów historycznych, a opartego na naturalności, miękkości linii, barwie, egzotyce, a także na ludowości rozumianej jako element swojski, rodzimy, narodowy. To także czas zainteresowania przyrodą i procesami w niej zachodzącymi. To złoty okres dla Krakowa, który odradza się stopniowo z XIX wiecznego letargu. To czas rozwoju architektury, malarstwa, witrażownictwa i rzemiosła artystycznego, czas realizacji śmiałych projektów artystycznych w centrum miasta, okres powstania wyjątkowej kolonii artystycznej na Salwatorze i przekształcenia przez Włodzimierza Tetmajera podkrakowskich Bronowic w mekkę artystyczną, którą należało nawiedzić.
Najważniejsze informacje:
typ zajęć: