Bilety onlineDeklaracja dostepnościDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, informujemy, iż 15 sierpnia (poniedziałek) wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne.

O dawnych i dzisiejszych użytkownikach Wisły

Kolorowy baner. Trzy kobiety leżące na ręczniku, czytające gazetę. W tle Wawel
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
stacjonarne
czas trwania:
Rezerwacje i terminy
Zajęcia odbywają się w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35) w okresie trwania wystawy czasowej „Wisła re-kreacja”, tj. do 30 października 2022 r.

Rezerwacja: krzysztofory@muzeumkrakowa.pl, 12 619-23-35

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną towarzyszącą wystawie „Wisła re-kreacja”.

W swoich długiej historii Wisła pełniła wiele funkcji, a styczność z rzeką mieli przedstawiciele różnych zawodów. Kogo dawniej nazywano flisakiem, czemu służyły galary, i kiedy zaczęto uprawiać na Wiśle sporty wodne? W trakcie lekcji uczniowie dowiedzą się, w jaki sposób mieszkańcy Krakowa wykorzystywali jej wody, na których z czasem powstała żegluga rzeczna, a później pojawili się także plażowicze.

Zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Czas trwania: 60 min.
Kolorowy baner. Trzy kobiety leżące na ręczniku, czytające gazetę. W tle Wawel
Najważniejsze informacje: