T_ALT_MENU_TICKETT_ALT_MENU_AVAILABILITYEN
Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną, wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne w dniach 7 - 29 listopada 2020. Zapraszamy niebawem!

Scenografia „Wesela” między dosłownością a metaforą

Kolorowa grafika
Najważniejsze informacje:
czas trwania:
60–75 minut
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby80.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby80.00 zł
Zajęcia edukacyjne w oddziale Rynek Podziemny plus koszt biletów wstępu (12 zł), które uprawniają również do samodzielnego zwiedzania wystawy80.00 zł
Wycieczki objazdowe* oraz spacer edukacyjny Nowa Huta i jej schrony realizowany w oddziałach Muzeum Nowej Huty i Podziemna Nowa Huta *cena nie zawiera kosztów transportu, który Zamawiający organizuje we własnym zakresie150.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy
Rezerwacje na zajęcia edukacyjne przyjmowane są najpóźniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem wizyty w muzeum, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zamówienia należy składać telefonicznie lub mailowo w oddziale organizującym zajęcia.

Zapraszamy na nasze muzealne lekcje!

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zajęć!

W czasach Stanisława Wyspiańskiego scenografia była postrzegana jako wierne odzwierciedlenie realnego miejsca. Wraz z Wielką Reformą Teatru przyszło inne rozumienie scenografii: symboliczne. Tak pojmował scenografię już sam Stanisław Wyspiański, który w swoim dramacie Wesele zawarł szczegółowe wskazówki, jak należy zaaranżować scenę nadając każdemu elementowi konkretne znaczenie. Na podstawie didaskaliów Wesela i zachowanej ikonografii spektaklu wspólnie spróbujemy odkryć, jaką rolę pełnią w tekście poszczególne elementy scenografii. Przyjrzymy się także współczesnym realizacjom Wesela i spróbujemy stworzyć własną aranżację.

Podstawa programowa (licea)

Język polski (zakres podstawowy): I.2, I.5, I.7, lektura obowiązkowa: 29; Historia sztuki (zakres rozszerzony): I.1.f
Kolorowa grafika
Najważniejsze informacje:
czas trwania:
60–75 minut
Ceny biletów na wystawę
Lekcje muzealne i spacery miejskie plus 4 zł od osoby80.00 zł
Warsztaty edukacyjne plus 5 zł od osoby80.00 zł
Bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi na 10 uczestników.
Rezerwacje i terminy

Regulamin lekcji muzealnych