Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Muzeum Krakowa znów otwarte! Zachęcamy do sprawdzania aktualnych godzin funkcjonowania oddziałów. Do zobaczenia!

Świat uczestników Wesela. Opowieść o Krakowie i jego przedmieściach z przełomu XIX i XX w.

Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
czas trwania:
Ceny biletów na wystawę
Udział w zajęciach on-line plus 2 zł od uczestnika80.00 zł
Rezerwacje i terminy
Zapisy na zajęcia przyjmowane są najpóźniej na trzy dni przed planowanym terminem lekcji, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: zdalnelekcje@muzeumkrakowa.pl

Zajęcia on-line

"Wesele" Stanisława Wyspiańskiego to literacki portret młodopolskiego Krakowa. Co jednak kryje się poza ramami tego obrazu namalowanego barwnym i ostrym językiem? Dramat będzie stanowił punkt wyjścia dla analizy przemian społeczno-obyczajowych...

Wesele Stanisława Wyspiańskiego to literacki portret młodopolskiego Krakowa. Co jednak kryje się poza ramami tego obrazu namalowanego barwnym i ostrym językiem? Dramat będzie stanowił punkt wyjścia dla analizy przemian społeczno-obyczajowych, które nastąpiły na przełomie XIX i XX wieku. Szczególną uwagę skupimy na zaakcentowanych przez Wyspiańskiego podziałach między miastem a wsią i panujących wówczas stereotypach, ale przyjrzymy się także zwyczajom i tradycjom łączącym ludzi tej epoki.
Najważniejsze informacje:
typ zajęć: