Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Informujemy, że Centrum Obsługi Zwiedzających przeniosło się do Pałacu Krzysztofory. Zapraszamy!

Życie codzienne w średniowiecznym Krakowie

Kolorowa grafika
Najważniejsze informacje:
typ zajęć:
czas trwania:
30-45 minut
Ceny biletów na wystawę
Udział w zajęciach on-line plus 2 zł od uczestnika80.00 zł
Rezerwacje i terminy
Zapisy na zajęcia przyjmowane są najpóźniej na trzy dni przed planowanym terminem lekcji, w zależności od dostępności wolnych terminów.
Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: zdalnelekcje@muzeumkrakowa.pl

Zajęcia on-line

Uczymy też zdalnie ;)

Podczas zajęć uczestnicy przeniosą się do średniowiecznego Krakowa, by zobaczyć jak wyglądało życie ówczesnych mieszczan. Dowiedzą się między innymi o modowych trendach, za którymi podążali ówcześni krakowianie, zapoznają się z meandrami systemu miar i wag obowiązującego średniowiecznych kupców i przekonają się, dlaczego to na rzemieślnikach spoczywał obowiązek obrony miasta w razie ataku. Wśród zaprezentowanych artefaktów rozpoznają zarówno takie, które już dawno wyszły z użytku, jak i te, których współczesne wersje służą nam do dzisiaj.

Muzealne opowieści

O miarach w średniowieczu opowiada Katarzyna Winiarczyk.

Muzealne opowieści

O lochach i funkcji kata w krakowskim ratuszu opowiada Michał Grabowski.
Kolorowa grafika
Najważniejsze informacje: