Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.
Strona korzysta z ciasteczek!

Konkurs Moje Bronowice – wspomnienia z Dzielnicy VI

Rydlówka i Centrum Aktywności Seniora z osiedla Widok wraz z Radą Dzielnicy VI – Bronowice zapraszają do udziału w „Konkursie Moje Bronowice” poświęconym wspomnieniom związanym z obszarem dzisiejszej Dzielnicy VI. Chcemy poznać dawne Bronowice, które zachowały się w Państwa pamięci: miejsca, ludzi, zdarzenia, zarówno osobiste mikrohistorie, jak i wydarzenia istotne w skali miasta. Ciekawi nas, jak kiedyś wyglądały ulice i uliczki? Jak na codzienne życie mieszkańców wpłynęła chociażby budowa linii tramwajowej? Czy to jak jakie tradycje pamiętają Państwo ze swojego dzieciństwa i jak obchodzono tu święta? Jak spędzali Państwo swój wolny czas, którędy wracaliście ze szkoły lub pracy do domu? Jakie chwile wspominają Państwo z sentymentem, a które do dziś nie pozwalają o sobie zapomnieć?

Każda chwila, obraz, dźwięk mają znaczenie, zarówno te radosne, jak i trudne. Wszystkie razem pomogą nam ocalić od zapomnienia bronowicką przeszłość.

Serdecznie zapraszamy Państwa do podzielenia się z nami swoimi historiami.

Prace nie muszą być długie a warstwa literacka nie ma pierwszorzędnego znaczenia. Ciekawią nas wątki dotyczące miejsc, zdarzeń czy zwyczajów z obszarów, które stanowią część dzisiejszej Dzielnicy VI – Bronowice: Bronowice Małe; Mydlniki; Osiedle Bronowice Nowe (Osiedle Widok); Osiedle Widok Zarzecze; Bronowice Małe Wschód.

Na wspomnienia czekamy do 30 września 2022 roku. Prace prosimy przesyłać na adres rydlowka@muzeumkrakowa.pl W tytule wiadomości należy wpisać: „Konkurs Moje Bronowice”.
 
Konkurs jest skierowany do wszystkich osób, które ukończyły 60 rok życia.

Gdybyście potrzebowali Państwo pomocy lub mieli pytania czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu z pracownikami Rydlówki (tel.: 12 265 00 84) lub Centrum Aktywności Seniora Bronowice na os. Widok (koordynator: Maria Kowalczyk, tel. bezpośredni: 605 261 515)

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Muzeum Krakowa w zakładce Rydlówka, Konkurs Moje Bronowice oraz do wglądu w Rydlówce.

Konkurs zorganizowany ze środków Rady Dzielnicy VI – Bronowice.

Regulamin Konkursu „Moje Bronowice” – wspomnienia z dzielnicy VI Bronowice