Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN

Odnawianie miasta – odnawianie szopki: warsztat teatralny

Muzeum Krakowa zaprasza na warsztat teatralny

Spotkanie w przestrzeniach magicznych, wymyślonych i tych, których już nie ma. W trakcie warsztatów wejdziemy do wnętrza szopki i z tej perspektywy spróbujmy zobaczyć nas i miasto, w którym żyjemy. Obudzimy w sobie dzieci, z zapałem budujące wieże z klocków czy tektury i równie entuzjastycznie je niszczące. Ile trzeba, by wymyślić i stworzyć świat na nowo? Czy jesteśmy w stanie zrobić to w pojedynkę? Czy potrafimy być w tym procesie razem?

Po warsztacie planujemy nawiązać współpracę z wybranymi osobami. Efektem naszej dalszej wspólnej pracy będzie plenerowy spektakl uliczny, zaprezentowany 6 stycznia 2022 roku w ramach dorocznego Spaceru Wokół Szopki.

Termin: 9 października 2021 (sobota), godz. 10:00-14:00
Miejsce: Celestat, Lubicz 16, 31-504 Kraków

Warsztat bezpłatny.

Prowadzące:

Julia Lizurek (Muzeum Krakowa) – muzealniczka, reżyserka, dramatopisarka. Absolwentka Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim, założycielka niezależnego Teatru Okoliczności. Laureatka konkursu Fundacji Teatru Nie-taki na wsparcie wydania e-booka o teatrze niezależnym. Kuratorka wystawy W chocholim tańcu o realizacjach Wesela Stanisława Wyspiańskiego.

Katarzyna Chodoń – śpiewaczka, choreografka i animatorka tradycyjnej kultury ludowej. Ukończyła Studium Folklorystyczne w Nowym Sączu, a także studia podyplomowe – Prowadzenie Zespołów Tanecznych (Taniec polski) na Uniwersytecie Rzeszowskim. Prowadzi edukację regionalną oraz warsztaty śpiewu tradycyjnego. Współpracuje z zespołami Raraszek i Tadirindum oraz Teatrem Złoty Róg. Maluje i szkicuje.

Zgłoszenia przez formularz google: https://forms.gle/vkMYE86sofHhPAob9

Szczegóły: j.lizurek@muzeumkrakowa.pl