Bilety onlineDeklaracja dostepnościDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, informujemy, iż 15 sierpnia (poniedziałek) wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne.
Strona korzysta z ciasteczek!

Warsztaty dla młodych szopkarzy!

Lato przed nami, a my już myślimy o zimie i tegorocznym konkursie szopek. Nie powinno to nikogo dziwić, tym bardziej, że w tym roku odbędzie się jubileuszowy, 80. Konkurs Szopek Krakowskich. Dlatego przygotowania do niego zaczęliśmy z dużym wyprzedzeniem. Więc kiedy inni planują wakacje, my myślimy o szopkach!

Zanim jednak będziemy mogli wspólnie podziwiać efekty tegorocznych prac szopkarzy, zapraszamy młodych szopkarzy do Pałacu Krzysztofory na cykl warsztatów budowania tradycyjnej szopki krakowskiej. Warsztaty są skierowane do młodzieży w wieku 13-17 lat, która posiada doświadczenie w budowie szopek i brała udział w dotychczasowych konkursach (m.in. w kategorii dziecięcej oraz rodzinnej).

Celem warsztatów jest doskonalenie umiejętności szopkarskich, których efekty będziemy mogli podziwiać w postaci szopek zgłoszonych na tegoroczny konkurs. Uczestnicy warsztatów pod okiem doświadczonych szopkarzy w trakcie zajęć przygotują szopki, które wezmą udział w 80. Konkursie Szopek Krakowskich i zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej w Pałacu Krzysztofory. Ponadto celem warsztatów jest także integracja młodzieży juniorskiej z młodymi szopkarzami.

W trakcie zajęć będą poruszane takie zagadnienia jak: projektowanie szopki, rysowanie siatek i konstrukcja brył, oświetlenie, witraże i elementy ruchome w szopce, dekoracje.

Prowadzący: osobami prowadzącymi warsztaty będą Filip Fotomajczyk oraz Jakub Zawadziński – młodzi szopkarze startujący w kategorii seniorskiej, których szopki były wielokrotnie nagradzane podczas dotychczasowych konkursów szopkarskich.

Zaplanowanych jest 8 spotkań, które będą realizowane od połowy września do listopada 2022 r. Warsztaty będą się odbywały raz w tygodniu w godzinach popołudniowych (17.00-20.00) w  Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35).

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zgłoszenia
Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się e-mailem na adres: krzysztofory@muzeumkrakowa.pl   do 11 września 2022 r.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Mecenas muzeum:

Logo Wodociągi Miasta Krakowa S.A.