Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Strona korzysta z ciasteczek!

Zaproszenie do składania ofert najmu lokalu użytkowego w oddziale „Rynek Podziemny” w Krakowie

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa z siedzibą w Krakowie, Rynek Główny 35, zaprasza Państwa do składania ofert najmu powierzchni użytkowej w oddziale „Rynek Podziemny”, mieszczącym się w podziemiach Rynku Głównego, będącym jednym z najczęściej odwiedzanych i najbardziej rozpoznawalnych obiektów muzealnych w Krakowie.

Powierzchnie w filii "Barbakan"

Powierzchnie w oddziale „Muzeum Podgórza”

ul. Powstańców Wielkopolskich 1, Kraków

Powierzchnie w oddziale „Dom pod Krzyżem”

ul. Szpitalna 21, Kraków

Wynajem powierzchni w oddziale „Celestat”

Celestat to neogotycki pałacyk, historyczna siedziba krakowskiego Towarzystwa Strzeleckiego „Bractwo Kurkowe”, zlokalizowana w Parku Strzeleckim. Turaj bracia kurkowi ćwiczyli strzelanie i organizowali konkursy strzeleckie, z najważniejszym, dorocznym konkursem o tytuł króla kurkowego.

Wynajem powierzchni w oddziale „Thesaurus Cracoviensis”

Thesaurus Cracoviensis – Centrum Interpretacji Artefaktów to nowoczesne magazyny muzealne i pracownie konserwatorskie, udostępniane zwiedzającym.

Wynajem powierzchni w filii „Mury Obronne”

Mury obronne z Bramą Floriańską i trzema basztami – Pasamoników, Stolarską i Ciesielską, stanowią fragment niegdyś istniejących potężnych średniowiecznych fortyfikacji Krakowa, wyburzonych na mocy decyzji cesarza austriackiego Franciszka II Habsburga z 1806 r.

Wynajem powierzchni w oddziale „Stara Synagoga”

Stara Synagoga jest najstarszą z synagog zachowanych w Polsce. Została zbudowana około 1485 r. w stylu gotyckim, a około 1550 r. przebudowana w stylu renesansowym przez architekta z Florencji Mateusza Gucciego.

Wynajem powierzchni w oddziale „Kamienica Hipolitów”

Kamienica Hipolitów mieści się tuż obok Kościoła Mariackiego. Od 2003 r. prezentowana jest w niej wystawa stała „ Mieszczański dom”. Pokazuje ona, jak niegdyś mieszkali krakowianie, jak urządzali swoje mieszkania, w jakich warunkach żyli.

Wynajem powierzchni w filii "Rydlówka"

Rydlówka to zabytkowy dworek w stylu klasycystycznym, znany przede wszystkim jako miejsce słynnego wesela Lucjana Rydla, krakowskiego poety, i Jadwigi Mikołajczykówny, dziewczyny z Bronowic – Państwa Młodych z kanonicznego dramatu Stanisława Wyspiańskiego Wesele.

Wynajem powierzchni w oddziale „Muzeum Nowej Huty”

Oddział „Muzeum Nowej Huty” mieści się w budynku dawnego kina „Światowid”, które zostało zaprojektowane na wzór pałacowy przez Andrzeja Uniejewskiego i działało od 1957 r. do 1992 roku jako jedno z dwóch dużych nowohuckich kin tamtego okresu.

Wynajem powierzchni w Pałacu Krzysztofory

Sala miedziana mieści się w skrzydle zachodnim Pałacu Krzysztofory, jednym z najpiękniejszych i najbardziej okazałych pałaców miejskich w Krakowie. Zabudowania pałacowe powstały w XVII w. w wyniku połączenia gotyckich kamienic.