Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Muzeum Krakowa znów otwarte! Zachęcamy do sprawdzania aktualnych godzin funkcjonowania oddziałów. Do zobaczenia!

Muzeum po sąsiedzku. Prądnik Biały

Wystawa czasowa
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.
Kurator wystawy
Wacław Szczepanik

Zapraszamy na wystawę plenerową!

Wystawa o Prądniku Białym ma być okazją do zastanowienia się nad tym, czy istnieje tożsamość prądniczan i czy bogata historia tej przestrzeni jest wystarczającym spoiwem dla tworzenia współczesnej wspólnoty lokalnej. Wystawa adresowana jest przede wszystkim do mieszkańców Prądnika, ale także do młodzieży szkolnej i nauczycieli, osób zainteresowanych przeszłością, teraźniejszością i przyszłością miasta, naukowców, twórców kultury oraz turystów chcących dokładniej poznać historię Krakowa.
Wystaw prezentuje zagadnienia związane z przestrzenią geograficzną dzisiejszej Dzielnicy IV, a także dzieje miejscowości znajdujących się na jej terenie ze szczególnym uwzględnieniem najważniejszych wydarzeń i procesów historycznych. Osobno przedstawiamy fenomen, jakim był chleb prądnicki. Oprócz tematów związanych z historią samej osady chcemy się skupić na teraźniejszości Prądnika Białego – na namyśle nad współczesną tożsamością mieszkańców dzielnicy. Czy historia osady, która nadała nazwę temu obszarowi, jest wystarczającym spoiwem dla współczesnej społeczności, zarówno dla zasiedziałych mieszkańców dawnych osad, jak i mieszkańców nowych osiedli?
Zapraszamy!
Kurator wystawy
Wacław Szczepanik

Partnerzy wystawy

Projekt dofinansowano ze środków Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały.
Partnerem projektu jest Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.