Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Zgodnie z zaleceniami rządowymi informujemy, że od dnia 20 marca 2021 r. wszystkie oddziały Muzeum Krakowa są zamknięte. Nie ustajemy jednak opowiadać Państwu o Krakowie, zapraszamy na naszą stronę internetową oraz media społecznościowe. Mamy nadzieję, że już wkrótce zobaczymy się znowu w naszych oddziałach.

Tajemnice skrywane pod ziemią - dotknąć historii

18 maja 2012 r., przedstawiciele Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Pani Dyrektor ds. organizacji działalności podstawowej Anna Śliwa-Suchowiak i Michał Grabowski – Sekcja Współpracy Międzynarodowej, gościli w Muzeum Historycznym Budapesztu na uroczystym otwarciu wystawy fotograficznej „Tajemnice skrywane pod ziemią – dotknąć historii”.  Ekspozycja autorstwa Wiesława Majki prezentuje atrakcje Podziemi Rynku Głównego i trasy turystycznej „Śladami europejskiej tożsamości Krakowa”. Wcześniej ekspozycja prezentowana była w Peczu, gdzie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem węgierskiej publiczności.
Muzeum w Budapeszcie, które gromadzi obiekty związane z dziejami miasta od czasów prehistorycznych znajduje się w południowowschodnim skrzydle Zamku Królewskiego.  W trakcie wizyty ustalono również z  Dyrektorem placówki, dr Sandorem Bodo wspólne kierunki dalszej, długofalowej współpracy międzynarodowej pomiędzy Muzeum Historycznym Miasta Krakowa a Muzeum Historii Budapesztu, które dotyczyć będą głównie wymiany wystaw czasowych oraz działalności naukowej. Ekspozycja prezentowana będzie w stolicy Węgier do 16 czerwca.