Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Zgodnie z zaleceniami rządowymi informujemy, że od dnia 20 marca 2021 r. wszystkie oddziały Muzeum Krakowa są zamknięte. Nie ustajemy jednak opowiadać Państwu o Krakowie, zapraszamy na naszą stronę internetową oraz media społecznościowe. Mamy nadzieję, że już wkrótce zobaczymy się znowu w naszych oddziałach.

Zaproszenie do składania ofert najmu powierzchni na Murach Obronnych w Krakowie

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa z siedzibą w Krakowie, Rynek Główny 35, zaprasza Państwa do składania ofert najmu powierzchni na murach filii „Mury Obronne”, ul. Pijarska w Krakowie.

Opis oferty najmu lokalu:

1. Oferta obejmuje najem powierzchni na zabytkowych murach obronnych:
    1. Segment 3 – o powierzchni 12 m2 , 3 m2 x 4m2 (szer. x wys.), zlokalizowany na odcinku od Bramy Floriańskiej do Baszty Stolarskiej, oznaczony na załączniku kolorem zielonym,
    2. Segment 6 – o powierzchni 18 m2, 4,5 m2 x 4m2 (szer. x wys.), zlokalizowany na odcinku od Bramy Floriańskiej do Baszty Pasamoników, oznaczony na załączniku kolorem czerwonym,
    3. Segment 7 – o powierzchni 18 m2, 4,5 m2 x 4m2 (szer. x wys.), zlokalizowany na odcinku od Bramy Floriańskiej do Baszty Pasamoników, oznaczony na załączniku kolorem niebieskim.
  2. Powierzchnia przeznaczona jest do ekspozycji i sprzedaży obrazów na płótnie i papierze.
  3. Przyszły najemca winien docelowo posiadać decyzję wydaną przez Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie zezwolenia na czasowe zajęcie pasa drogowego.
  4. Minimalna stawka miesięcznego czynszu najmu za 1 m2 wynosi 50 zł netto. Oferty składane poniżej tej kwoty nie będą rozpatrywane.
  5. Czas trwania umowy:
    • Segment 3 – umowa na czas oznaczony od dnia 01.06.2021 – 30.06.2022 r.,
    • Segment 6 – umowa na czas oznaczony od dnia 07.06.2021 – 30.06.2022 r.,
    • Segment 7 – umowa na czas oznaczony od dnia 01.06.2021 – 30.06.2022 r.,
  6. W przypadku zainteresowania najmem więcej niż jednego segmentu prosimy o składanie ofert odrębnie dla każdego segmentu.

Do składania ofert zapraszamy wyłącznie podmioty spełniające poniższe warunki:

1. Warunki konieczne do spełnienia w przypadku osób posiadających wykształcenie plastyczne:
    • udokumentowana prezentacja prac plastycznych w ramach zorganizowanych minimum dwóch wystaw/projektów lub prowadzenie działalności artystycznej w zakresie sztuk plastycznych np. galerii, przestrzeni autorskiej przez okres dwóch lat lub zatrudnienie na stanowisku bezpośrednio związanym ze sztukami plastycznymi lub nauczaniem sztuk plastycznych przez okres dwóch lat,
    • przedstawienie minimum jednej rekomendacji członka Związku Polskich Artystów Plastyków,
  2. Warunki konieczne do spełnienia w przypadku osób nieposiadających wykształcenia plastycznego:
    • udokumentowana prezentacja prac plastycznych w ramach zorganizowanych minimum trzech wystaw/projektów lub prowadzenie działalności artystycznej w zakresie sztuk plastycznych np. galerii, przestrzeni autorskiej przez okres czterech lat lub zatrudnienie na stanowisku bezpośrednio związanym ze sztuką lub nauczaniem sztuk plastycznych przez okres czterech lat,
    • przedstawienie minimum jednej rekomendacji członka Związku Polskich Artystów Plastyków.
  3. Warunki konieczne do spełnienia w przypadku organizacji/instytucji zrzeszających artystów plastyków:
    • prowadzenie działalności minimum przez okres ostatnich pięciu lat,

Oferty składane przez podmioty/osoby nie spełniające powyższych wymogów nie będą uwzględniane.

Oferty najmu powierzchni prosimy przesłać w formie pisemnej na adres Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, 31-156, ul. Pawia 5 (wejście nr V, II piętro)  w terminie do dnia 22.04.2021 r. (data wpływu), oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Prosimy o składanie ofert w kopercie z dopiskiem „Oferta najmu filia Mury Obronne”

Oferty powinny zawierać:

1. Dane oferenta – pełna nazwa, adres siedziby, NIP/Regon, dane kontaktowe.
  2. Dokumenty potwierdzające spełnienie przez oferenta stawianych wymagań.
  3. Opis prowadzonej przez oferenta działalności artystycznej uwzględniającej okres ostatnich 5 lat.
  4. Portfolio zawierające zdjęcia minimum 10 prac (obrazów) autorstwa oferenta lub w przypadku składania oferty przez podmiot zrzeszający artystów plastyków - minimum 20 prac z podaniem nazwisk autorów.
  5. Wskazanie numeru segmentu, którego oferta dotyczy.
  6. Deklarowaną wysokość miesięcznego czynszu najmu netto, w tym wysokość stawki miesięcznego czynszu najmu za 1m2.

W celu otrzymania informacji dodatkowych prosimy o kontakt telefoniczny z Działem Sprzedaży i Pozyskiwania Funduszy, tel. (12) 6192316 (lub 352), 509924055 lub email: fundusze@muzeumkrakowa.pl