Онлайн квитки
Tłumaczenie zostało przygotowane we współpracy z Fundacją Instytut Polska-Ukraina w ramach projektu "Przełamywanie barier" finansowanego z Europejskiego Korpusu Solidarności.
Сайт використовує файли cookie!

Wynajem

Opis miejsca

Barbakan jest niezwykłym zabytkiem architektury obronnej, był twierdzą prawie nie do zdobycia. Kiedyś otaczała go półkolista fosa o szerokości 26 m i głębokości dochodzącej do 6 m. Pierwotnie był połączony z Bramą Floriańską specjalną szyją.

Barbakan był położony przy tzw. Drodze Królewskiej. Biegła ona od Kolegiaty św. Floriana, przez Barbakan, Bramę Floriańską, ulicę Floriańską, Rynkiem Głównym koło kościoła Mariackiego, ulicami Grodzką, Senacką, Kanoniczą, aż na Wawel. Tędy ciągnęły pochody koronacyjne i kondukty pogrzebowe monarchów polskich, tędy kroczyli ważni dyplomaci europejscy, członkowie rodziny królewskiej. Przez Barbakan wjeżdżali bohaterscy wodzowie, witani przez tłumnie zgromadzoną ludność miasta. Nosił on zaszczytne miano Bramy Chwały (Porta Gloriae) miasta Krakowa. Wkroczenie przez nią monarchy do miasta oznaczało objęcie władzy nad stolicą.

Opis oferty

Również Państwo możecie poczuć atmosferę tamtych lat organizując we wnętrzach Barbakanu np. targi i kiermasze, festiwale muzyczne i seanse filmowe, sesje zdjęciowe i plany filmowe, ale również uroczystości firmowe i rodzinne. Tutaj możecie Państwo zaprezentować i sprzedawać wyroby rzemiosła i tradycyjne produkty kulinarne.

Informacje kontaktowe oraz cena

Cena za udostępnienie powierzchni Barbakanu uzależniona jest od celu udostępnienia.

W celu skorzystania z naszej oferty prosimy o kontakt e-mail: fundusze@muzeumkrakowa.pl

Organizując wydarzenie w przestrzeniach muzealnych zachęcamy Państwa do wzbogacenia agendy o będące w ofercie Muzeum Krakowa warsztaty edukacyjne i wykłady, jak również do zwiedzania naszych przestrzeni wystawienniczych.