Онлайн квиткиСпівфінансується Європейським Союзом
Tłumaczenie zostało przygotowane we współpracy z Fundacją Instytut Polska-Ukraina w ramach projektu "Przełamywanie barier" finansowanego z Europejskiego Korpusu Solidarności.
Сайт використовує файли cookie!

Pismo do przewodników w sprawie prolongat

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi prolongat certyfikatów.

List dyrektora Muzeum Krakowa - dr Michała Niezabitowskiego - do społeczności przewodnikówSzanowni Państwo
Przewodniczki i Przewodnicy po Krakowie

 
Decyzją Prezesa Rady Ministrów, w następstwie której od dnia 7 listopada 2020 r. muzea i inne instytucje kultury pozostają zamknięte dla publiczności w związku z pandemią COVID-19 , znaleźliśmy się – zarówno Państwo, czyli krakowskie środowisko przewodnickie, jak i miejskie muzea, wśród nich Muzeum Krakowa, w wyjątkowo trudnej sytuacji. Szczególnie, że już od kilku miesięcy zmagamy się ze skutkami pogłębiającego się kryzysu, który dotknął sektor kultury i branżę turystyczną, a którego koniec w obecnej chwili trudno przewidzieć.

Mając to na uwadze, pragnę Państwa poinformować, że w duchu solidarności ze współpracującymi z naszą instytucją przewodnikami, Muzeum Krakowa zawiesza do dnia 31 marca 2021 r. obowiązek prolongowania certyfikatów przewodnickich funkcjonujących na wystawach w Fabryce Emalia Oscara Schindlera oraz Rynek Podziemny. Do tego czasu wszystkie certyfikaty, których termin ważności wygaśnie, będą honorowane i umożliwią Państwu pracę na muzealnych ekspozycjach.

W razie pytań lub wątpliwości proszę kontaktować się z Działem Edukacji (przewodnicy@muzeumkrakowa.pl).
  dr Michał Niezabitowski