Онлайн квитки
Tłumaczenie zostało przygotowane we współpracy z Fundacją Instytut Polska-Ukraina w ramach projektu "Przełamywanie barier" finansowanego z Europejskiego Korpusu Solidarności.

Szopki w szpitalach nową tradycją?

Kolorowa fotografia przedstawiająca szopkę krakowską

Szopki ze zbiorów Muzeum Krakowa w krakowskich szpitalach

Dużą przyjemność sprawił nam list od kierującego Szpitalem im. Żeromskiego dr. Jerzego Fridigera, więc się nim dzielimy!

„Pragniemy serdecznie podziękować za niecodzienną propozycję. Po raz pierwszy w 65-letniej historii naszego Szpitala nasi pacjenci i pracownicy będą podziwiali tradycyjne szopki krakowskie” – pisze dyrektor Jerzy Fridiger. „Wypożyczenie szopek jest ważne i znaczące, zwłaszcza teraz, gdy każdy z nas potrzebuje otuchy, nadziei, sił na walkę z chorobą. Liczymy na to, że w tym roku zaczynamy nową piękną tradycję goszczenia szopek w szpitalu” – dodaje.
My również mamy nadzieję, że szopki ze zbiorów Muzeum Krakowa co roku będą umilały czas i niosły nadzieję pacjentom spędzającym Święta Bożego Narodzenia w krakowskich szpitalach oraz ich personelowi!
W tym roku trafiły również do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu oraz prowadzonego przez Fundację Ronalda McDonalda domu dla rodzin małych pacjentów.
Kolorowa fotografia przedstawiająca szopkę krakowską