Онлайн квиткиСпівфінансується Європейським Союзом
Tłumaczenie zostało przygotowane we współpracy z Fundacją Instytut Polska-Ukraina w ramach projektu "Przełamywanie barier" finansowanego z Europejskiego Korpusu Solidarności.
Сайт використовує файли cookie!

Konsultacje wokół muzealnej oferty zajęć on-line

Zapraszamy wszystkich nauczycieli na spotkanie!

Szanowni Państwo,

podobnie jak wiele innych instytucji, Muzeum Krakowa opracowało ofertę zajęć edukacyjnych online dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, którą realizujemy od czerwca 2020 roku.

Zdobyte w tym czasie doświadczenia stanowią dla nas punkt wyjścia do zadawania pytań o to co sprawdza się w edukacji zdalnej oraz jakie obszary wymagają dalszej pracy. Z kolei naturalną konsekwencją stopniowego powrotu do edukacji stacjonarnej i ponownego otwarcia muzeów jest próba rewizji dotychczasowych założeń programowych i dostosowania ich do zmieniających się warunków. Pragniemy bowiem, aby nasza oferta jak najlepiej odpowiadała na potrzeby nauczycieli i stanowiła dla nich realne wsparcie w procesie edukacji również po powrocie do szkół pozostałych grup wiekowych. Mamy jednak świadomość, że nie będzie to możliwe bez włączenia samych nauczycieli w ten proces, uwzględniając ich perspektywę oraz rekomendacje.

Dlatego Muzeum Krakowa pragnie zaprosić Państwa do udziału w dwóch spotkaniach z przedstawicielami Muzeum Krakowa. Konsultacje będą próbą redefinicji oczekiwań i potrzeb nauczycieli w zakresie edukacji zdalnej prowadzonej przez muzeum. Wspólne rozmowy staną się dla nas podstawą wytyczenia nowych założeń merytorycznych i podjęcia stosownych kroków, aby oferta zajęć Muzeum Krakowa była tym, czego nauczyciele najbardziej potrzebują ze strony instytucji kultury, również w kontekście powrotu do edukacji stacjonarnej.

Zapraszamy nauczycieli przedmiotów humanistycznych szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do udziału w konsultacjach. Spotkania odbędą się online na platformie Zoom w terminie 25 lutego 2021 (godz. 15:30-17:00) oraz jedno spotkanie w terminie pomiędzy 10 a 12 marca 2021 (15:00-16:30).

Wszystkich Państwa zainteresowanych nawiązaniem współpracy prosimy o przesłanie zgłoszenia dostępnego pod linkiem: 

http://webapp-int.mhk.pl/limesurvey/index.php/617648?lang=pl

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 23 lutego 2021 (włącznie).

Liczymy na spotkanie w szerokim gronie, będziemy wdzięczni za każdy Państwa głos w dyskusji! Za poświęcony czas i zaangażowanie odwdzięczymy się nie tylko słowami podzięki… :)

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt: k.kotula-domagala@muzeumkrakowa.pl

Z poważaniem,
Dział Edukacji Muzeum Krakowa