Онлайн квиткиСпівфінансується Європейським Союзом
Tłumaczenie zostało przygotowane we współpracy z Fundacją Instytut Polska-Ukraina w ramach projektu "Przełamywanie barier" finansowanego z Europejskiego Korpusu Solidarności.
Сайт використовує файли cookie!

Krakowscy Sprawiedliwi

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, przy współfinansowaniu Muzeum Historii Polski, przedstawia Państwu projekt Krakowscy Sprawiedliwi, Motywy, Postawy, Przesłanie. Na prezentowanym portalu obejrzeć można przygotowane w ramach projektu materiały filmowe.
Projekt, realizowany w ramach programu „Patriotyzm Jutra”, miał na celu odnalezienie i utrwalenie relacji osób, które w czasie II wojny światowej, z narażeniem własnego życia, ratowały Żydów skazanych przez nazistów na zagładę.
Na portalu mogą Państwo odnaleźć sylwetki 15 osób odznaczonych przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem w Izraelu medalem „Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata”, członków krakowskiego koło terenowego Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.
Swoim życiem poświadczają oni horror i grozę II wojny światowej, ale również postawę bezinteresownego ratowania drugiego człowieka, heroizm dnia codziennego i głęboki humanitaryzm.

Zapraszamy do przejścia na stronę projektu: http://sprawiedliwi.mhk.pl/o-projekcie