Онлайн квиткиСпівфінансується Європейським Союзом
Tłumaczenie zostało przygotowane we współpracy z Fundacją Instytut Polska-Ukraina w ramach projektu "Przełamywanie barier" finansowanego z Europejskiego Korpusu Solidarności.

Inauguracja obchodów studwudziestolecia istnienia MHK

Kolorowe zdjęcie zrobione w odbiciu choinkowej bańki
Найважливіша інформація
Katarzyna Winiarczyk k.winiarczyk@muzeumkrakowa.pl

Informacja na temat inauguracji jubileuszu

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa uzyskało samodzielność prawną na mocy uchwały Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa z 31 maja 1899 roku. Faktycznie stanowiło ono jednak część Archiwum Aktów Dawnych Miasta Krakowa, w którym do II wojny światowej gromadzono eksponaty dla Muzeum. Postulat usamodzielnienia Muzeum Historycznego Miasta Krakowa spełnił się 18 grudnia 1945 roku. Miejska Rada Narodowa w Krakowie podjęła wtedy uchwałę o założeniu Muzeum i przyjęciu statutu tej instytucji.
18 grudnia 2018 rok przypada 73.rocznica nadania Muzeum Historycznego Miasta Krakowa pierwszego statutu, a tym samym jest to dzień inauguracji 120-lecia istnienia Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.  Podczas uroczystego posiedzenia Rady Muzeum z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa - Jacka Majchrowskiego, nastąpiło uroczyste podpisanie Aktu Jubileuszu.
Kolorowe zdjęcie zrobione w odbiciu choinkowej bańki
Найважливіша інформація