T_ALT_MENU_TICKETT_ALT_MENU_AVAILABILITYEN
Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną, wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne w dniach 7 - 29 listopada 2020. Zapraszamy niebawem!

Inauguracja obchodów studwudziestolecia istnienia MHK

Kolorowe zdjęcie zrobione w odbiciu choinkowej bańki
Katarzyna Winiarczyk k.winiarczyk@muzeumkrakowa.pl

Informacja na temat inauguracji jubileuszu

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa uzyskało samodzielność prawną na mocy uchwały Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa z 31 maja 1899 roku. Faktycznie stanowiło ono jednak część Archiwum Aktów Dawnych Miasta Krakowa, w którym do II wojny światowej gromadzono eksponaty dla Muzeum. Postulat usamodzielnienia Muzeum Historycznego Miasta Krakowa spełnił się 18 grudnia 1945 roku. Miejska Rada Narodowa w Krakowie podjęła wtedy uchwałę o założeniu Muzeum i przyjęciu statutu tej instytucji.
18 grudnia 2018 rok przypada 73.rocznica nadania Muzeum Historycznego Miasta Krakowa pierwszego statutu, a tym samym jest to dzień inauguracji 120-lecia istnienia Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.  Podczas uroczystego posiedzenia Rady Muzeum z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa - Jacka Majchrowskiego, nastąpiło uroczyste podpisanie Aktu Jubileuszu.
Kolorowe zdjęcie zrobione w odbiciu choinkowej bańki
Katarzyna Winiarczyk k.winiarczyk@muzeumkrakowa.pl