Bilety onlineDeklaracja dostepnościENDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Szanowni Państwo, w związku z trwającymi przygotowaniami do wystawy obejmującej twórczość artystyczną Włodzimierza Tetmajera, poszukujemy prac malarskich, rysunkowych lub opracowanych w innych technikach jego autorstwa. Więcej informacji w zakładce Wydarzenia >> Aktualności.
Strona korzysta z ciasteczek!

O muzeum

Opisujemy, dokumentujemy i opowiadamy Kraków. Słuchamy miasta...

... już od ponad 120 lat!

Krakowianie w Barbakanie!

Z okazji swoich 120. urodzin Muzeum Krakowa na kilka dni oddało Barbakan w ręce mieszkańców. Na wszystkich, którzy w tych dniach odwiedzili Barbakan, czekały atrakcje: fotobudka (każdy będzie mógł stać się jedną z twarzy Krakowa, współtworząc kolaż wizerunków dawnych i współczesnych krakowian), warsztaty taneczne, spotkania związane z ekologią, strefa relaksu z wydawnictwami muzealnymi oraz pamiątkowa księga życzeń.

Gala 120-lecia Muzeum Krakowa

31 maja 2019 w sali Kupferhaus Pałacu Krzysztofory odbyła się uroczysta gala 120-lecia Muzeum Krakowa.

Album na 120-lecie Muzeum Krakowa "Jestem Kraków. Krakowianie wczoraj i dziś"

W roku jubileuszu 120-lecia działalności Muzeum Krakowa oddajemy w Państwa ręce wyjątkową publikację – album, w którym „przeglądają się w sobie” krakowianie żyjący współcześnie i ci sprzed 120 lat! Do publikacji wybrano 120 historycznych fotografii, które zestawiono z ich współczesnymi odpowiednikami wykonanymi specjalnie na potrzeby tego wydawnictwa!


Koncepcja wydawnictwa i opracowanie: Ewa Gaczoł, Joanna Gellner, Anna Kwiatek
Opracowanie albumu: Ewa Gaczoł, Joanna Gellner, Anna Kwiatek, Katarzyna Bednarczyk, Kamila Buturla, Marcin Gulis, Andrzej Janikowski
Fotografie współczesne: Katarzyna Bednarczyk, Kamila Buturla, Marcin Gulis i Andrzej Janikowski
Nadzór konserwatorski nad zbiorami fotograficznymi MHK: Daria Pilch
Reprodukcje cyfrowe fotografii i negatywów: Wacław Pyzik, Marcin Gulis – Pracownia Digitalizacji MHK
Projekt i skład: Marcin Gulis
Redakcja: Łukasz Klimek
Współpraca redakcyjna: Magdalena Sztal

Stały patron medialny: TVP3 Kraków
Patroni medialni: Radio Kraków; Karnet; Kraków PL; Histmag.org; In Your Pocket City Guides; Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa.
Partnerzy: Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie, Outdoor jest Cool! AMS, Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie, Good Lood.