Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, w dniach 07.09.22 – 09.10.22 r. wyłączona zostaje czasowo ze zwiedzania wystawa stała prezentowana w Muzeum Podgórza - „Miasto pod Kopcem Kraka”. Wystawa czasowa "Stał dwór szlachecki" będzie prezentowana bez zmian.
Strona korzysta z ciasteczek!

Muzeum dostępne

Muzeum Krakowa dokłada wszelkich starań, aby udostępniane treści oraz przestrzenie architektoniczne były dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Muzeum Krakowa

Serdecznie witamy na stronie Muzeum Dostępne. Znajdą tutaj Państwo informacje dotyczące dostępnych wystaw oraz wydarzeń w Muzeum Krakowa z udogodnieniami dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Na stronie zamieściliśmy informacje o dostępnych wystawach stałych i czasowych, programach edukacyjnych oraz realizowanych przez Muzeum projektach. Szczególnie polecamy wirtualną galerię „Dostępne muzealne opowieści”, gdzie znajdą Państwo galerię najcenniejszych eksponatów z muzealnej kolekcji, a także materiały filmowe i dźwiękowe z opowieściami o Krakowie, jego dziejach i zabytkach.

Strona Muzeum Dostępne to także miejsce praktycznych wiadomości o dostępności naszych oddziałów i przestrzeń do kontaktu z nami. Serdecznie zapraszamy do Muzeum Krakowa i wspólnego zwiedzania Krakowa!

Zniżki dla osób niepełnosprawnych

Osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom przysługują bilety ulgowe.
Dokumentami potwierdzającymi uprawnienie do korzystania z ulgi jest legitymacja dokumentująca niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności.

Dostępne muzealne opowieści

Zapraszamy do Muzeum Krakowa w niezwykłą podróż w świat „Dostępnych muzealnych opowieści”! Naszymi bohaterami będą najciekawsze muzealne eksponaty, a przewodnikami, grupa muzealników, która pod czujnym okiem ekspertów, specjalnie dla Państwa uczy się, jak tworzyć ciekawe i barwne opowieści dostępne dla każdego.
Na początek wybraliśmy  42 eksponaty, które pokazują, jak różnorakie rzeczy skrywają muzealne wystawy i magazyny.  Znajdują się wśród nich zarówno obrazy i ryciny, rzeźby i płaskorzeźby, jak również wyroby rzemiosła, meble, ludowe ubiory, pamiątki po artystach oraz tak prozaiczne rzeczy, jak reklamowe opakowania.
Wszystkie je łączy Kraków- niezwykłe miejsca, postacie i historie z nim związane. Każdy z eksponatów otrzymał fotograficzną, multimedialną prezentację z audiodeskrypcją i napisami, a także tłumaczenie PJM i tekst łatwy do czytania i zrozumienia ETR.
Mamy nadzieję, że wirtualna galeria pozwoli Państwu, szczególnie w nadchodzące zimowe dni, razem z nami wyruszyć w muzealną podróż i zachęci Państwa do odwiedzenia naszych licznych oddziałów. Serdecznie zapraszamy!

Projekt realizowany przez Muzeum Krakowa w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Kultura Dostępna", we współpracy z Fundacją na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA.

Deklaracja dostępności

Zobacz nasze filmy!

Dostępne muzealne opowieści

Projekt "Dostępne muzealne opowieści" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Kolorowy logotyp przedstawiający orła w koronie i napis "Ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego"

Powiązana wystawa

Powiązane aktualności