Bilety onlineMuzeum dostępne
Ustawienia prywatności
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Aby uzyskać więcej informacji i spersonalizować swoje preferencje, kliknij „Ustawienia”. W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje, a także cofnąć zgodę na używanie plików cookie na poniższej stronie.
Polityka prywatności
*Z wyjątkiem niezbędnych

Muzeum dostępne

Muzeum Krakowa dokłada wszelkich starań, aby udostępniane treści oraz przestrzenie architektoniczne były dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Muzeum Krakowa

Serdecznie witamy na stronie Muzeum Dostępne. Znajdą tutaj Państwo informacje dotyczące dostępnych wystaw oraz wydarzeń w Muzeum Krakowa z udogodnieniami dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Na stronie zamieściliśmy informacje o dostępnych wystawach stałych i czasowych, programach edukacyjnych oraz realizowanych przez Muzeum projektach. Szczególnie polecamy wirtualną galerię „Dostępne muzealne opowieści”, gdzie znajdą Państwo galerię najcenniejszych eksponatów z muzealnej kolekcji, a także materiały filmowe i dźwiękowe z opowieściami o Krakowie, jego dziejach i zabytkach.

Strona Muzeum Dostępne to także miejsce praktycznych wiadomości o dostępności naszych oddziałów i przestrzeń do kontaktu z nami. Serdecznie zapraszamy do Muzeum Krakowa i wspólnego zwiedzania Krakowa!

Zniżki dla osób niepełnosprawnych

Osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom przysługują bilety ulgowe.
Dokumentami potwierdzającymi uprawnienie do korzystania z ulgi jest legitymacja dokumentująca niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności.

Dostępne muzealne opowieści

Zapraszamy do Muzeum Krakowa w niezwykłą podróż w świat „Dostępnych muzealnych opowieści”! Naszymi bohaterami będą najciekawsze muzealne eksponaty, a przewodnikami, grupa muzealników, która pod czujnym okiem ekspertów, specjalnie dla Państwa uczy się, jak tworzyć ciekawe i barwne opowieści dostępne dla każdego.
Na początek wybraliśmy  42 eksponaty, które pokazują, jak różnorakie rzeczy skrywają muzealne wystawy i magazyny.  Znajdują się wśród nich zarówno obrazy i ryciny, rzeźby i płaskorzeźby, jak również wyroby rzemiosła, meble, ludowe ubiory, pamiątki po artystach oraz tak prozaiczne rzeczy, jak reklamowe opakowania.
Wszystkie je łączy Kraków- niezwykłe miejsca, postacie i historie z nim związane. Każdy z eksponatów otrzymał fotograficzną, multimedialną prezentację z audiodeskrypcją i napisami, a także tłumaczenie PJM i tekst łatwy do czytania i zrozumienia ETR.
Mamy nadzieję, że wirtualna galeria pozwoli Państwu, szczególnie w nadchodzące zimowe dni, razem z nami wyruszyć w muzealną podróż i zachęci Państwa do odwiedzenia naszych licznych oddziałów. Serdecznie zapraszamy!

Projekt realizowany przez Muzeum Krakowa w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Kultura Dostępna", we współpracy z Fundacją na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA.

Deklaracja dostępności

Zobacz nasze filmy!

Dostępne muzealne opowieści

Powiązana wystawa

Powiązane aktualności

19.11.2013 Zobacz i usłysz Kraków, czyli muzeum naprawdę dla wszystkich Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, a także pierwsza próba stworzenia udogodnień dla osób z dysfunkcją wzroku i słuchu do wystawy narracyjnej w Krakowie. 08.05.2019 Muzeum Podgórza Liderem Dostępności! 8 maja 2019 roku, podczas uroczystej gali zorganizowanej w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, przedstawiciele Muzeum Krakowa mieli przyjemność odebrać wyróżnienie w kategorii „Obiekt zabytkowy – za najlepszą inwestycję związaną z modernizacją budynku. 15.11.2019 Muzeum Podgórza laureatem plebiscytu "Miejsce Przyjazne Rodzicom z Dziećmi" 14 listopada 2019 w Urzędzie Miasta Krakowa odbyła się Gala pierwszej edycji plebiscytu na miejsce Przyjazne Rodzicom z Dziećmi. Podczas uroczystości laureatom plebiscytu zostały wręczone Certyfikaty. 07.04.2020 Nagroda w Konkursie „Kraków bez barier” w kategorii Najlepsza firma wspierająca Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem i statuetka Hermesa W tym roku w ramach konkursu „Kraków bez barier” tytuł najlepszej firmy wspierającej Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem i statuetkę Hermesa za najbardziej efektywne wsparcie rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem. 03.12.2020 Reportaż z 78. Konkursu Szopek Krakowskich Zapraszamy do obejrzenia relacji z konkursu 13.10.2022 Międzynarodowy Dzień Białej Laski W sobotę 15 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Nasi goście z niepełnosprawnościami wzroku są nam szczególnie bliscy.