Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Praca oddziałów Muzeum Krakowa podczas weekendu majowego. Link
Strona korzysta z ciasteczek!

DNA Krakowa - cykl spotkań sieciujących

Tak, jak kod genetyczny decyduje o cechach człowieka, tak mieszkańcy, występujące między nimi powiązania oraz wynikająca z nich aktywność są podstawą dla kształtowania charakteru Krakowa.

Logo DNA Krakowa
Rozwijająca się działalność krakowian daje oddolny impuls do zmian osadzonych w potrzebach społeczności, które najlepiej rozumieją swoje najbliższe otoczenie. Wzmacnia ona społeczeństwo obywatelskie, stanowiące fundament dla dobrze pojętej miejskości.
Miejski ekosystem tworzą organizacje i ludzie działający w różnych obszarach, o rozmaitych motywacjach, postawach, celach i sposobach działania. Te odmienności mogą stać się przestrzenią konfliktu, ale wymiana doświadczeń i dialog dają szansę, by różnice te przekuć w siłę. Dlatego Muzeum Krakowa prowadzi cykl spotkań sieciujących pod nazwą „DNA Krakowa”. Zapraszamy do udziału w nowej platformie, która umożliwi spotkanie osób aktywnie współtworzących współczesne miasto. Liczymy, że wzajemne poznanie się i stworzenie obrazu unikalnej mozaiki aktywności różnych grup stanie się przyczynkiem do wypracowania wspólnych stanowisk oraz uzyskania efektu synergii zwiększającej skuteczność działań. Intencją jest również rozpowszechnienie wiedzy nt. społecznej działalności krakowian, tak by zwiększyć świadomość na jej temat oraz wpłynąć na dalsze wzmocnienie zaangażowania mieszkańców.

Plan spotkań DNA Krakowa w 2024 roku:

  • 7 marca – Krakowianki – zapomniana połowa historii miasta?
  • 9 maja – Expaci – siła Krakowa?
  • 25 lipca – Czy Kraków potrzebuje więcej pomników?
  • 5 września – Miejskie ogrodnictwo, czym to się je?
  • 14 listopada – Nie tylko na Rynku – czy potrzebujemy deglomeracji kultury? 
    Kolorowa fotografia. Osoby biorące udział w panelu dyskusyjnym.