Bilety onlineMuzeum dostępneDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
W tym roku zapisy na konkurs szopek krakowskich prowadzimy w formie elektronicznej. Wszystkie osoby chcące wziąć udział w konkursie proszone są o zapisywanie się poprzez formularz. Zapisy trwają do 5 grudnia. Link
Strona korzysta z ciasteczek!

DNA Krakowa - cykl spotkań sieciujących

Tak, jak kod genetyczny decyduje o cechach człowieka, tak mieszkańcy, występujące między nimi powiązania oraz wynikająca z nich aktywność są podstawą dla kształtowania charakteru Krakowa.

Logo DNA Krakowa
Rozwijająca się działalność krakowian daje oddolny impuls do zmian osadzonych w potrzebach społeczności, które najlepiej rozumieją swoje najbliższe otoczenie. Wzmacnia ona społeczeństwo obywatelskie, stanowiące fundament dla dobrze pojętej miejskości.
Miejski ekosystem tworzą organizacje i ludzie działający w różnych obszarach, o rozmaitych motywacjach, postawach, celach i sposobach działania. Te odmienności mogą stać się przestrzenią konfliktu, ale wymiana doświadczeń i dialog dają szansę, by różnice te przekuć w siłę. Dlatego Muzeum Krakowa prowadzi cykl spotkań sieciujących pod nazwą „DNA Krakowa”. Zapraszamy do udziału w nowej platformie, która umożliwi spotkanie osób aktywnie współtworzących współczesne miasto. Liczymy, że wzajemne poznanie się i stworzenie obrazu unikalnej mozaiki aktywności różnych grup stanie się przyczynkiem do wypracowania wspólnych stanowisk oraz uzyskania efektu synergii zwiększającej skuteczność działań. Intencją jest również rozpowszechnienie wiedzy nt. społecznej działalności krakowian, tak by zwiększyć świadomość na jej temat oraz wpłynąć na dalsze wzmocnienie zaangażowania mieszkańców.

Plan spotkań w 2023 r.

 • 16 marca
  Kraków – miasto schronienie
 • 27 kwietnia
  Przestrzeń w rękach krakowian
 • 20 lipca
  Krakowskie zwierzęta na etacie
 • 28 września
  Kultura ludowa – reaktywacja?
 • 16 listopada
  Jak rodzina, to w Krakowie?
Kolorowa fotografia. Osoby biorące udział w panelu dyskusyjnym.