Bilety onlineDeklaracja dostepnościEN
Aktualności
Muzeum Krakowa znów otwarte! Zachęcamy do sprawdzania aktualnych godzin funkcjonowania oddziałów. Do zobaczenia!
10.06.2021

Ostatnie pożegnanie Łukasza Olszewskiego

07.06.2021

WYŁAZimy w Hucie

Muzeum Nowej Huty, oddział Muzeum Krakowa rozpoczyna projekt WYŁAZimy w Hucie, obejmujący przygotowanie wykazu zachowanych w dzielnicy wyłazów schronowych – z uwzględnieniem ich lokalizacji, dokumentacji fotograficznej i stanu zachowania.
24.05.2021

Odszedł od nas Tadeusz Gillert

W dniu 23 maja odszedł od nas Pan Tadeusz Gillert, jeden z najbardziej utytułowanych szopkarzy krakowskich. Autor ponad 100 szopek i niezliczonej liczby prac malarskich. Twórca Ludowy. Mistrz dla wielu młodszych adeptów szopkarstwa krakowskiego.
20.05.2021

Konkurs "Mój Lajkonik"

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!
19.05.2021

Zapraszamy na IX edycję Święta Rodziny Krakowskiej!

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny wraz z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia serdecznie zaprasza na organizowaną w dniach 21-23 maja 2021 r. IX edycję Święta Rodziny Krakowskiej.
19.05.2021

Finał konkursu Konkurs „Czy znasz Kraków?”

Konkurs „Czy znasz Kraków?” to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs wiedzy historycznej o Krakowie.
18.05.2021

Konkurs na projekt rzeźby figury Przekupki Krakowskiej

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa ogłasza konkurs na projekt rzeźby figury Przekupki Krakowskiej umieszczonej na zbiegu elewacji bocznych Pałacu pod Krzysztofory w Krakowie - oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.
10.05.2021

Obok nas

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich z Krakowa do udziału w akcji „Obok nas”. Organizowana ona jest w ramach tegorocznych Dni Pamięci Ofiar Gestapo w oddziale Muzeum Krakowa „Ulica Pomorska”.
06.05.2021

Muzeum Krakowa wyróżnione w konkursie na Europejskie Muzeum Roku 2021!

EMYA (European Museum of the Year Award) to coroczny konkurs, którego stawką jest tytuł Europejskiego Muzeum Roku.