Bilety onlineDeklaracja dostepnościDofinansowano ze środków Unii Europejskiej
Wydawnictwo
Szanowni Państwo, informujemy, iż 15 sierpnia (poniedziałek) wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą nieczynne.
Strona korzysta z ciasteczek!

Wydawnictwo

Darmowe wydawnictwa

Zapraszamy do pobrania naszych darmowych wydawnictw

Wydawnictwo

Wydawnictwo Muzeum Krakowa zajmuje się przygotowaniem katalogów, folderów, albumów i druków ulotnych towarzyszących wystawom i konferencjom organizowanym przez Muzeum Krakowa.
Wydawnictwo Muzeum Krakowa przygotowuje także publikacje ciągłe: rocznik „Krzysztofory. Zeszyty Naukowe Muzeum Historycznego Miasta Krakowa” (od 1974), serię monograficzną Biblioteka Krzysztoforska (od 2005), Katalogi zbiorów Muzeum Krakowa (od 2006), Bibliotekę Ikonograficzną Muzeum Krakowa (od 2011).
Wydawnictwo Muzeum Krakowa publikuje także książki o tematyce krakowskiej niezwiązane ze swoją bieżącą działalnością – np. Rodowód Lajkonika Karoliny Targosz (2019). 
Wydawnictwa te adresowane są do miłośników historii i zabytków Krakowa, środowisk muzealnych, młodzieży szkolnej i studentów. Ich tematyka obejmuje zagadnienia dotyczące zarówno zbiorów muzealnych, jak i wystaw historycznych i artystycznych Muzeum Krakowa, tak własnych, jak i podejmowanych we współpracy z innymi instytucjami w kraju i za granicą. Autorzy publikacji podejmują zagadnienia z historii politycznej, społecznej i gospodarczej Krakowa oraz historii sztuki. Muzeum współpracuje z wybitnymi historykami i badaczami dziejów Krakowa.

Dla autorów

Informacje dla osób, które chciałyby opublikować swój tekst w Muzeum Krakowa

Zapowiedzi

Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedziami wydawniczymi Muzeum Krakowa